گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۴۳۱۰۰۰۴۷۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۳۱ - ۱۲:۳۵ ب.ظ
مسئول اطلاع‌رسانی داعش در کرکوک عراق دستگیر شد وزیر کشور عراق از دستگیری مسئول اطلاع‌رسانی داعش در استان کرکوک به دست نیروهای امنیتی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق در اواخر نیمه شب گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که نیروهای امنیتی توانسته‌اند مسئول اطلاع‌رسانی گروهک تروریستی داعش را در استان کرکوک دستگیر کنند.

به نوشته رووداو نت، الغانمی بدون فاش کردن هویت این فرد، گفت: «فرماندهی پلیس فدرال عراق با دستگیری فردی که مسئول اطلاع‌رسانی داعش محسوب می‌شود، سیلی جدیدی به تروریست‌ها زد.»

وزیر کشور عراق با تأکید بر اهمیت این موفقیت، گفت که نیروهای مسلح عراق یک وجب از خاک این کشور را برای ادامه فعالیت تروریست‌های داعش امن نخواهند گذاشت.

با وجود اینکه عراق در نهم جولای ۲۰۱۷ (۱۸ تیر ۱۳۹۶) از آزادسازی موصل و پایان حضور رسمی تروریست‌های داعش در این کشور خبر داد، اما هسته‌های خاموش داعش به خصوص در ماههای گذشته به فعالیت خود افزوده و به ویژه در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیالی دست به حملات تروریستی زده‌اند.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق روز گذشته (دوشنبه) با اشاره به ترور یک فرمانده نظامی از سوی داعش در منطقه «الطارمیه»، گفت که عده‌ای می‌خواهند طائفه‌گری را مجددا در عراق زنده کنند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م