گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۱۰۰۰۴۲۸
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۲:۲۷ ب.ظ
هشدار درباره دستیابی داعش به پهپادهای آمریکایی کارشناس امنیتی عراق درباره دستیابی داعش به پهپادهای آمریکایی با پشتیبانی واشنگتن هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «امیر عبدالمنعم الساعدی» کارشناس امنیتی عراق ضمن هشدار درباره دستیابی داعش به پهپادهای ساخت آمریکا، گفت که بسیاری از اطلاعات قبلی و کنونی بیانگر حمایت واشنگتن از تروریست‌ها در مناطق مختلف است.

الساعدی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که پهپادها از خطرناک‌ترین سلاح‌ها در حال حاضر هستند که بی‌سر و صدا و بدون آنکه حضور این پهپادها احساس شود، باعث کشته و زخمی شدن افراد می‌شوند لذا عراق نیز به فنآوری مدرن برای شناسایی این پهپادها نیاز دارد.

این کارشناس امنیتی عراق همچنین گفت که داعش ممکن است از پهپادها در عملیات تروریستی در عراق استفاده کند به خصوص اینکه بر اساس اطلاعات قبلی و کنونی طرف آمریکایی از داعش حمایت کرده و آن را به انواع مختلف سلاح تجهیز می‌کند.

الساعدی همچنین گفت که حمایت از داعش به منظور استمرار تنش امنیتی در عراق به نفع طرف آمریکایی است تا به این ترتیب از این تنش امنیتی و مبارزه با تروریسم به عنوان باقی ماندن طولانی‌مدت در عراق استفاده کند.

انتهای پیام/م