گروه : استانها
حوزه : اصفهان
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۱۰۰۰۴۸۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱ - ۱:۲۰ ب.ظ
تشکیل پرونده شخصیت برای مجرمان محاکم کیفری ۲ و اطفال در اصفهان رئیس مجتمع قضایی شهید بهشتی(ره) اصفهان گفت: با تعامل نهادهای مردمی برای مجرمان محاکم کیفری ۲ و دادگاه‌های ویژه اطفال پرونده شخصیت تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، وحید دادگستر اظهار کرد: با عنایت به ضرورت به کارگیری سیاست جنایی مشترک و در اجرای ماده ۳۷ دستورالعمل «نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه» ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه، پس از برگزاری جلسات متعدد و طی شدن دوره‌های آموزشی، تعداد ۷ نفر از اعضای سازمان‌های مردم نهاد با اخذ مجوزهای لازم جهت تشکیل «پرونده شخصیت» در راستای اعمال مواد ۲۰۳ و ۲۸۶ قانون آیین دادرسی کیفری با مجتمع قضایی شهید بهشتی(ره) وارد مشارکت به طور داوطلبانه و افتخاری شدند.

رئیس مجتمع قضایی شهید بهشتی(ره) اصفهان ضمن افزود: این افراد نسبت به تشکیل پرونده شخصیت متهمان دادسرای ویژه مبارزه با سرقت، محاکم کیفری ۲ و ویژه اطفال و نوجوانان مستقر در مجتمع قضایی شهید بهشتی(ره) اقدام می‌کنند.

دادگستر در پایان هدف از این اقدام را تلاش در جهت اصلاح مجرمان، بهره‌مندی از کیفیات مخففه و ارفاقی در تعیین مجازات و شناسایی و حمایت از مجرمان آسیب‌دیده عنوان کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۵۸/ص/