گروه : استانها
حوزه : اردبیل
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۱۰۰۰۵۰۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۲:۲۸ ب.ظ
برخورد با ۵ واحد متخلف عرضه لوازم خانگی در اردبیل رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: در هفته اخیر ۵ پرونده تخلف برای واحدهای عرضه لوازم خانگی در استان تشکیل و جهت بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان اردبیل ارسال شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رامین صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته اخیر ۵ پرونده تخلف برای واحدهای عرضه لوازم خانگی در استان تشکیل و جهت بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان اردبیل ارسال شدند.

وی افزود: ارزش ریالی تخلف مجموع این پرونده‌ها ۵ میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال است که عناوین تخلف نیز گران‌فروشی، عدم درج قیمت و قاچاق کالا بوده است.

لزوم ثبت قیمت لوازم خانگی در وب‌سایت ۱۲۴

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: با توجه به مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور مبنی بر الزام ثبت قیمت لوازم خانگی در وب‌سایت ۱۲۴ و با وجود اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در این خصوص و اتمام مهلت مقرر در ۲۷ خردادماه، طرح نظارتی ویژه شبکه تولید، توزیع و فروش لوازم خانگی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز آغاز شده است.

صادقی بیان کرد: این طرح با مشارکت سایر دستگاه‌های ذیربط به‌خصوص اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مرتبط، در خصوص کالاهای پر تقاضا مانند یخچال، فریزر، تلویزیون، اجاق گاز و ماشین لباس‌شویی اجرا می‌گردد.

وی گفت: با هرگونه تخلف اعم از امتناع از عرضه کالا، گران‌فروشی و سایر تخلفات صنفی طبق قوانین و مقررات برخورد شده و از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلفات صنفی، از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ مراتب را برای رسیدگی سریع اطلاع دهند.

-انتهای پیام/۳۴۶۳/۸۱۷/