گروه : اجتماعی
حوزه : آموزش و پرورش
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۱۰۰۰۹۶۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱ - ۵:۱۹ ب.ظ
حضور دانش آموزان در کلاس‌های آنلاین باید با لباس عرف جامعه باشد مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به شرایط کرونایی گفت: حضور دانش آموزان در کلاس‌های آنلاین نیازمند تهیه لباس فرم نیست اما برای رعایتشان کلاس دانش‌ آموز باید از لباس عرف پسند استفاده کند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نورعلی عباسپور، مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش در خصوص استفاده دانش آموزان از لباس فرم در کلاس‌های آنلاین، اظهار کرد: در شرایط عادی و فعالیت عادی مدارس، بر اساس آئین‌نامه اجرایی مدارس، تصمیم‌گیری در مورد لباس دانش آموزان بر عهده شورای مدرسه است، البته تحمیلی در این زمینه وجود ندارد بلکه در چارچوب آموزه‌های دینی و عرف جامعه این شورا تصمیم‌گیری می‌کند.

وی افزود: تهیه لباس فرم در صورتی مفهوم پیدا می‌کند که دانش آموزان در مدرسه حضورداشته باشند، با توجه به شیوع بیماری کرونا، این موضوع تابع شرایط سفید، زرد و قرمز مناطق خواهد بود بنابراین اگر قرار باشد کلاس‌ها در فضای مجازی برگزار شود تهیه لباس فرم مدرسه در این شرایط مفهومی ندارد.

عباسپور تصریح کرد: در صورت برگزاری کلاس‌ها به‌صورت آنلاین، اگر بین معلم و دانش‌آموز ارتباط تصویری برقرار باشد، دانش‌آموز باید از لباسی که عرف جامعه است استفاده کند.

وی ادامه داد: در این شرایط هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم نیست و دانش آموزان می‌توانند از همان لباس فرم‌های سال قبل نیز در کلاس‌های آنلاین استفاده کنند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: لازم نیست خانواده برای تهیه لباس به‌زحمت بیفتند همین‌که دانش‌آموز بالباس‌های مرتب در کلاس آنلاین حضور یابد و شأن کلاس را حفظ کند، کافی است.

انتهای پیام/