گروه : استانها
حوزه : کردستان
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۱۰۰۱۰۰۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱ - ۵:۲۷ ب.ظ
اهدای ۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج به جوانان کردستانی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: در چهار ماهه اول امسال ۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج به جوانان استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، گلاویژ فتاحی ظهر امروز در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برنامه های هفته ازدواج امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از تجمع و با تاکید وزارت ورزش و جوانان بر حفظ سلامت افراد جامعه با محوریت استفاده از بسترهای فضای مجازی و رسانه های گروهی از جمله نشریات، خبرگزاری ها و صدا و سیما برگزار می شود.

وی ایجاد کمپین‌های مشاوره رایگان در هفته ازدواج توسط مراکز تخصصی مشاوره ازدواج، خانواده و سایر مراکز مشاوره فعال در سطح استان به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد و افزود: اطلاع رسانی این امر توسط رسانه‌های مکتوب ، نوشتاری و دیداری جهت استقبال مردم خصوصا جوانان از این ظرفیت ضروری است.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان حمایت از زوجین در آستانه ازدواج با تمهیداتی همچون اهدای جهیزیه ، کمک‌های نقدی و غیر نقدی از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد، خیران و ادارات مرتبط، فرهنگ سازی برای ازدواج بدون برگزاری مراسم در شرایط شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای حذف رسم و رسوم‌های دست و پا گیر، خودداری از جهیزیه‌های تجملاتی و حذف رسوم نوظهور و مراسم‌های اضافی در امر ازدواج از دیگر اهداف ستاد گرامیداشت برنامه‌های هفته ازدواج و رسالت عمده ارگان‌های مرتبط با این امر مقدس است.

فتاحی با اشاره به برگزاری نشست های آنلاین در حوزه ازدواج با حضور موسسه های مردم نهاد جوانان، اجرای پویش ازدواج جوانان با همراهی خیرین و تهیه جهیزیه های ساده با همراهی خیران و موسسه های مردم نهاد مرتبط، اجرای گلریزان‌های جمع آوری کمک هزینه تهیه جهیزیه برای زوج های جوان در این هفته ادامه داد:  ایجاد کمپین مشاوره‌های رایگان در هفته ازدواج با کمک رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی، راه اندازی کمپین ازدواج آسان، برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی مرتبط با حوزه ازدواج، ارائه مشاوره رایگان به صورت مجازی و حضوری به زوج های جوان با همکاری مراکز مشاوره ای سطح استان از دیگر برنامه هایی است که در این هفته اجرا خواهند شد.

وی تصریح کرد :  اگرچه شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از مجالس عروسی را لغو کرده است، اما می توان از این شرایط به عنوان فرصتی جهت حذف مراسم‌های بزرگ و پر هزینه و دست و پاگیری که در میان بعضی از خانواده ها مرسوم شده استفاده کرد و به عنوان یک فرصت به آن نگاه کرد.


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان افزود: در چهار ماهه اول امسال ۵ هزار و سیصد فقره تسهیلات ازدواج به زوج های جوان پرداخت شده است. 

فتاحی در پایان  ضمن قدردانی از  رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کردستان خاطرنشان کرد:  در سال گذشته حدود ۹۱ درصد از متقاضیان تسهیلات ازدواج در سطح استان،  از منابع تسهیلاتی بهره مند شده‌اند.
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷