گروه : اقتصادی
حوزه : نفت و انرژی
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۴۰۰۰۹۷۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۵ - ۴:۲۲ ق.ظ
انعقاد 250 هزار تفاهم نامه برای مدیریت مصرف برق/هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نداشته ایم سخنگوی صنعت برق کشور گفت: شایعه قطع برق برنامه‌ریزی شده به دلیل پیامک‌های شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت مصرف بوده و هیچ قطع برق برنامه‌‌ریزی شده‌ای در کشور به وجود نیامده است.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری، با اشاره به وضعیت توزیع برق کشور در تابستان امسال، بیان کرد: در تابستان سال جاری، هیچ قطع برق برنامه‌‌ریزی شده‌ای در کشور به وجود نیامده و خوشبختانه شبکه توزیع برق کشور پایده بوده است.

 سخنگوی صنعت برق کشور در تشریح شائبه به وجود آمده مبنی بر ارسال پیامک قطع برق و سال جاری و قطع برنامه‌ریزی شده، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیانی که در امر مدیریت مصرف برق فعالیت می‌کنند، اقدام به ارسال پیامک‌هایی به منظور اطلاع رسانی مصرف برق به مردم کردند. این امر منجر به بروز شایعه قطع برق شد در حالی که این پیامک‌ها صرفا به منظور تشریح طرح‌های تشویقی ارسال شده است.

رجبی ضمن اشاره به تعریف خاموشی برنامه‌ریزی شده و خاموشی با اطلاع قبلی گفت: در سال جاری هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده نداشته‌ایم و برنامه‌های مدیریت مصرف برق بوسیله انعقاد 250هزار تفاهم‌نامه با مشترکان برق کشاورزی، صنعتی وتجاری پیگیری شده است.

وی در توضیح برخی از تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف، افزود: برای مثال، در شرایطی که مشترک برق کشاورزی در 4 ساعت پیک مصرف برق از این انرژی استفاده نکند، در 20 ساعت مانده از برق رایگان استفاده خواهد کرد.

*پیک مصرف برق در اواسط هفته جاری

سخنگوی صنعت برق کشور، با اشاره به روند افزایش دما در هفته جاری، گفت: مطابق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی در اواسط هفته آینده دمای هوا در شهر تهران به 40 درجه و در برخی از مناطق جنوبی کشور به بیش از 50 درجه خواهد رسید، بنابراین در هفته جاری شاهد پیک مصرف برق خواهیم بود.

رجبی در پایان، ضمن اشاره به آمادگی صنعت برق کشور برای تامین برق در شرایط پیک مصرف گفت: مدیریت مصرف با کمک مردم به وسیله صرفه جویی در ساعات پیک مصرف برق امکان پذیر است.

انتهای پیام/