گروه : استانها
حوزه : سمنان
شماره : ۱۳۹۹۰۵۰۸۰۰۰۴۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۲:۳۸ ب.ظ
برخورد جدی با متجاوزان به حقوق موقوفات صورت می‌گیرد نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با متجاوزان به وقف برخورد لازم صورت می‌گیرد و در احیا و سرمایه‌گذاری موقوفات به نفع مردم به‌ویژه جوانان و نیازمندان همکاری خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: وقف سرمایه‌ای مردمی و پشتوانه امور فرهنگی و اجتماعی جامعه است و در احیاء و سرمایه‌گذاری موقوفات به نفع مردم به‌ویژه جوانان و نیازمندان همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: وقف و موقوفات یک سرمایه مردمی بوده و هر چه به این مقوله کمک کنیم به مردم کمک شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مسیر شکوفایی موقوفات باید بیش‌ازپیش تلاش کنیم، زیرا آثار و برکات شکوفایی وقف به مردم می‌رسد و اگر خدای‌ناکرده تعرضی به وقف صورت گرفته یا موقوفه خواری اتفاق بیفتد، حقوق مردم ضایع شده است.

مطهری عنوان کرد: بر اساس نیت واقفان در بسیاری از موقوفات، عواید مادی وقف در خدمت قشر آسیب‌پذیر جامعه است و باید تلاش شود تا برکات وقف دست اهلش برسد.

وی با اشاره به اینکه اوقاف به‌خوبی از اموال موقوفه نگهداری کرده است، گفت: همین‌که این اموال در دست اوقاف بوده حفظ‌شده وگرنه همه از بین می‌رفت.

منتخب مجلس یازدهم با اشاره به اینکه از ظرفیت موقوفات می‌توان برای اقشار ضعیف جامعه و جوانان جویای کار ایجاد اشتغال کرد، اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح از پتانسیل ارزشمندی که در وقف وجود دارد در راستای خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد اشتغال برای اقشار ضعیف جامعه و جوانان استفاده کنیم.

مطهری خاطرنشان کرد: با توجه به موقوفات با نیت‌های متنوع اجتماعی و فرهنگی، اوقاف به‌عنوان یک مجموعه دینی می‌تواند گره از کار خیلی از مردم باز کند.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/