گروه : استانها
حوزه : خراسان رضوی
شماره : ۱۳۹۹۰۵۱۰۰۰۰۱۶۵
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱۰ - ۱:۳۰ ب.ظ
جشنواره تئاتر برای معلولین بستری برای به اشتراک گذاشتن تجربیات آن‌ها است بازیگر و کارگردان تئاتر گفت: جشنواره تئاتر برای معلولین بستری برای به اشتراک گذاشتن تجربیات آن‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت آفتاب و زاگرس، حمید کیانیان اظهار کرد: کار فرهنگی و هنری همیشه تأثیر خودش را بر جامعه دارد، جشنواره‌های تئاتر سبب می‌شود مردم با توانمندی هنرمندان در ارتباط باشند. 

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره معلولین کار بسیار پسندیده و خوبی است، ولی از شرکت کردن هنرمندان معلول در جشنواره‌های دیگر جلوگیری می‌کند.

این بازیگر و کارگردان تئاتر افزود: برگزاری جشنواره معلولین سبب می ‌شود که افراد هنرمند با همدیگر آشنا شوند، از استعدادهای یکدیگر درس بگیرند و متوجه آن شوند که با معلولیت‌های کمتر یا بیشتر چگونه می‌توان اجراهای مختلفی را انجام داد و از تجربیات هم دیگر استفاده کنند.

کیانیان گفت: محدودیت افراد معلول‌بسیار فراوان است و در هیچ جای کشور امکانات مناسب‌سازی شده ندارند، ولی محدودیت اصلی، افکار جامعه ما است که در حال جداسازی افراد معلول از افراد جامعه عادی است. 

وی ادامه داد: معلولین باید در بین افراد عادی جامعه حضور پیدا کنند و نباید مکان‌هایی جدا از افراد عادی برای این  قشر از مردم تعبیه شود. 

این بازیگر و کارگردان تئاتر بیان کرد: برگزاری جشنواره به صورت آنلاین سبب می‌شود که افراد هنرمند بیشتر دیده شوند و کار هنری خودشان را انجام دهند، ولی باید راهکاری برای دیده شدن بیشتر این گونه جشنواره‌ها انجام داد.

انتهای پیام/ 70031