گروه : استانها
حوزه : لرستان
شماره : ۱۳۹۹۰۵۱۰۰۰۰۴۲۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱۱ - ۹:۴۰ ق.ظ
افزایش 30 درصدی هزینه‌های تولید مرغ معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان گفت: قیمت نهاده دامی دولتی در هر تن نسب به سال گذشته 150 هزار تومان افزایش پیدا کرده همچنین ‌در مجموع می‌توان گفت که هزینه‌های تولید مرغ نسبت به پارسال 30 درصد افزایش داشته است.

ناصر نجیب زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: مرغداری‌ها برای تامین غذای مورد نیاز طیورشان بیش از 90درصد به نهاده‌های دامی وارداتی احتیاج دارند این در حالی است که این میزان برای گاوداری‌ها حدود 15 تا 20 درصد است.

وی با بیان اینکه با توجه به میزان جوجه ریزی هر استان به صورت ماهانه سهمیه نهاده دامی به آن اختصاص می‌یابد، افزود: نهاده دامی دولتی حدود 70 درصد نیاز مرغداران لرستانی را تامین می‌کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: مرغداران باقی نهاد دامی مورد نیازشان را از بازار آزاد تامین می‌کنند همچنین قیمت نهاده دامی دولتی در هر تن نسب به سال گذشته 150 هزار تومان افزایش پیدا کرده‌است.

نجیب‌زاده در بخش پایانی صحبت‌های خود  تصریح کرد: این در حالی است که هزینه‌های کرایه حداقل دو برابر شده‌اند اما در مجموع می توان گفت که هزینه‌های تولید مرغ نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/85020