گروه : علمی و دانشگاهی
حوزه : آموزش
شماره : ۱۳۹۹۰۵۱۵۰۰۱۰۱۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۵:۰۹ ب.ظ
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم منصوب شد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، علی اسلامی پناه را به سمت «معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم» منصوب کرد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، علی اسلامی پناه را به سمت «معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم» منصوب کرد.

در حکم انتصاب اسلامی پناه آمده است:

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جناب‌عالی به سمت «معاون حقوقی و امور مجلس» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می‌شوید.
امید است با توکل به خداوند سبحان و با هماهنگی سایر معاونان ستاد وزارت و بهره‌مندی از نظرات صاحب‌نظران دانشگاهی ماموریت و وظایف معاونت حقوقی و امور مجلس را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی به انجام رسانید.
بایسته است با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری مدیران و کارکنان گرامی، در حفظ و حراست از حقوق قانونی وزارت متبوع و حوزه‌های مختلف و دانشگاهیان و تحکیم جایگاه قانونی وزارت بکوشید.
انتظار می‌رود با تعامل سازنده با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در شفاف‌سازی برنامه‌ها و اهداف و تصویب قوانین مورد نیاز با عنایت به ماموریت‌های مختلف وزارت، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش‌آفرینی آن در اقتصاد دانش‌بنیان کشور ایفا کنید.
علی اسلامی‌پناه عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه تهران و متولد سال ۱۳۳۹ می‌باشد. وی علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از تجارب ارزنده‌ای برخوردار است.
نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، وکیل دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری، مشاور معاون حقوقی رئیس جمهوری، سرپرست و معاون دانشکده حقوق و علوم انسانی دانشگاه تهران از جمله سوابق اجرایی وی است.
اسلامی‌پناه از جامعه ایثارگران دانشگاهی هستند و بیش از ۱۸ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس داشته‌اند.
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از زحمات و تلاش‌های حمیدرضا علومی یزدی در مدت زمان تصدی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم قدردانی کرد.
گفتنی است علومی یزدی هفته گذشته با حکم محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری به سمت «رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری» منصوب شد.
انتهای پیام/