گروه : استانها
حوزه : زنجان
شماره : ۱۳۹۹۰۵۳۱۰۰۰۶۶۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱ - ۶:۳۴ ق.ظ
نقدینگی بورس باید به رونق تولید منجر شود/ لزوم مراقبت دولت از سرمایه مردم نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: نقدینگی جمع‌آوری شده در بورس باید به رونق تولید و ایجاد اشتغال منجر شود.

سید البرز حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بازارهای سرمایه‌ای بورس دارای شرایط خاصی است و خارج از تکان‌ها نیست.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس به دور از ریسک نیست، عنوان کرد: ولی شرایط نباید به نحوی باشد که دولت بر آن تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه حال که دولت نقدینگی را از طریق بورس جمع‌آوری می‌کند باید دو موضوع را مورد توجه قرار دهد، افزود: نخست دولت باید بداند حواسش به ریزش شدید باشد تا دارایی مردم دچار مخاطره نشود، همچنین باید جمع‌آوری نقدینگی مردم به رونق تولید و ایجاد اشتغال منجر شود.

حسینی با اشاره به اینکه نباید نقدینگی مردم به صورت حبابی اداره شود، گفت: دولت باید برای بازار بورس برنامه مدون داشته باشد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید بر بازار بورس نظارت داشته باشد، تاکید کرد: باید اجازه داد خصوصیت بازار، بورس را هدایت کند.

وی با بیان اینکه مجلس از جایگاه نظارتی خود خواستار برنامه‌ریزی دولت در موضوع بورس شد و گفت: نباید سرمایه مردم در بورس دچار آسیب شود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق/ی