گروه : استانها
حوزه : زنجان
شماره : ۱۳۹۹۰۶۰۱۰۰۰۲۴۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱ - ۹:۱۹ ب.ظ
هشدار میراث فرهنگی نسبت به تورهای طبیعت‌گردی غیرمجاز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از مردم خواست: با استفاده از خدمات تورهای طبیعت گردی، دفاتر خدمات مسافرتی مجاز علاوه بر آرامش خاطر در سفر می‌توانند خدمات باکیفیت دریافت کنند و از عدم آسیب به طبیعت بکر اطمینان پیدا کنند.

امیر ارجمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بیلبوردهای تبلیغاتی با هدف اطلاع‌رسانی برای عموم مردم و ترویج استفاده از خدمات استاندارد گردشگری، تبلیغات محیطی و عدم استفاده از تورهای طبیعت گردی غیرمجاز و فهرست دفاتر خدماتی مسافرتی استان نصب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان به گردشگران و طبیعت‌گردان علاقمند توصیه کرد: با استفاده از خدمات تورهای طبیعت گردی، دفاتر خدمات مسافرتی مجاز علاوه بر آرامش خاطر در سفر می‌توانند خدمات باکیفیت دریافت کنند و از عدم آسیب به طبیعت بکر اطمینان پیدا کنند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از تعطیلی مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری و توسعه تورهای غیرمجاز مجموعه‌ای از بسته‌های پیشنهادی از جمله پرداخت بیمه بیکاری، ارائه تسهیلات بانکی با بهره کم و استمهال مالیات از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

ارجمند ادامه داد: اعمال برخی محدودیت‌ها و الزامات قانونی موجب شده است تا برخی افراد به برگزاری تورهای غیرمجاز اقدام کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان افزود: زنجان به عنوان استانی با آب و هوای سرد و جاذبه‌های گردشگری متنوع نیز در ماه‌های اخیر شاهد برگزاری تورهای گردشگری و به خصوص طبیعت گردی غیرمجاز بوده که این صنعت را بیشتر می‌آزارد.

انتهای پیام/73005/ق