گروه : استانها
حوزه : آذربایجان غربی
شماره : ۱۳۹۹۰۶۰۲۰۰۰۲۲۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲ - ۱۰:۳۵ ق.ظ
انتقاد استاندار آذربایجان ‌غربی از کم کاری برخی دستگاه‌ها در فضاسازی شهری برای محرم استاندارآذربایجان ‌غربی با اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، از کم کاری دستگاه های مسوول در فضاسازی شهری انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جلسه ستاد استانی کرونا ضمن تبریک روز پزشک و تسلیت ایام محرم و صفر، با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای کنترل روند بیماری کرونا، اظهار داشت: متاسفانه میزان استفاده از ماسک در استان کاهش داشته است و برخی با بی توجهی به الزامات سبب شیوع بیشتر بیماری می شوند.

وی ادامه داد: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مسوولان، مدیران و اصحاب رسانه به درستی رعایت نشد.

استاندار آذربایجان‌غربی ضمن قدردانی از مجاهدت‌های کادر درمان و شبکه بهداشت، یادآور شد: سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند تا فرهنگ‌سازی در بین عموم انجام شود.

شهریاری افزود: متأسفانه موارد بهداشتی توسط مردم نیز رعایت نمی‌شود که زنگ خطری برای افزایش مبتلایان به بیماری کووید۱۹ است.

وی با اشاره به گفته کارشناسان در ارتباط با ترکیب بیماری آنفولانزا با کووید۱۹ در ماه‌های مهر و آبان،  خاطرنشان کرد: افزایش مسافرت‌ها به سبب پایان فصل تابستان و عدم رعایت موارد بهداشتی در برخی از مجالس عزا نمود بسیار بدی در ماه‌های آینده خواهد داشت.

شهریاری تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌ها و رؤسای شبکه‌های بهداشت بیش از پیش حساسیت داشته باشند و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها مراتب را اطلاع دهند تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک به شدت کاهش یافته، تأکید کرد: متأسفانه استفاده از ماسک در ارومیه از ۷۰ به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به استفاده از ظرفیت صداوسیما، اصحاب رسانه و هیئات مذهبی در بحث آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی، بیان کرد: از عوامل کنکور که برنامه‌ها را به خوبی برگزارکردند نهایت قدردانی را داریم، همچنین انتظار می‌رود مسوولان هیئات در برگزاری مراسم‌ها به رعایت موارد بهداشتی اهتمام بورزند.

وی ضمن انتقاد از ضعف دستگاه‌ها در فضاسازی شهر برای ماه محرم،تصریح کرد: اگر چه کرونا شرایط عادی را تحت‌الشعاع قرار داده ولی از دستگاه‌ها و عموم انتظار می‌رود فضای شهر را عاشورایی کنند، در همین راستا به برخی از دستگاه‌ها تذکر داده شده است.

شهریاری عنوان کرد: متأسفانه ترافیک جمعیت در پارک‌ها نیز افرایش یافته و اجتماعات بیش از پیش انجام می‌شود که نشان از عادی انگاری بیماری در بین مردم است.

وی با اشاره به برنامه های هفته دولت افزود: برنامه‌ها، افتتاح و کلنگ‌زنی‌های قابل قبولی در این هفته اجرا شده و خواهد شد.

این مقام مسوول با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان در هفته دولت، اذعان کرد: مهم‌ترین مشکل استان کریدور شمال به جنوب است که پایه‌گذاری آن از بازرگان به سمت بنادر جنوبی بود که از سه راهی ایواوغلی تا بوکان اجرا شده که توسط وزیر دستور اجرا از منطقه آزاد ماکو تا سه راهی ایواوغلی نیز صادر شد.

وی با اشاره به توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی به بیمارستان‌ها، کمربندی‌ها، جاده‌های روستایی و مساکن مهر در سطح استان، تأکید کرد: مناقصه پروژه عریض سازی جاده تکاب تا چند هفته آتی آغاز و عملیات اجرایی آن تا پایان سال اجرا خواهد شد.

شهریاری همچنین از تغییر نام فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری خبر داد و بیان کرد: مراحل مقدماتی این مهم آغاز شده و برای رسیدن به مرحله عمل منتظر دستور هستیم.

وی با بیان این که برگزاری مراسم‌های سوگواری و مذهبی در ماه محرم جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را در خود جای داده، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تفاوت‌های قومیتی در استان هیچ حساسیتی در برگزاری برنامه‌های این ماه تاکنون پیش نیامده است و از اهل سنت که برادرانه در کنار اهل تشیع حضور دارند قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام/ح