گروه : استانها
حوزه : اردبیل
شماره : ۱۳۹۹۰۶۰۲۰۰۰۶۷۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲ - ۲:۲۷ ب.ظ
سرمای هوای اردبیل در سومین ماه از تابستان/ بخاری ها روشن شد با وجود اینکه هوای بسیاری از مناطق کشور این روزها نسبتا گرم و تابستانی است اما مردم اردبیل دمای نسبتا سرد و خنکی را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، با وجود اینکه هوای بسیاری از مناطق کشور این روزها نسبتا گرم و تابستانی است اما مردم اردبیل دمای نسبتا سرد و خنکی را تجربه می‌کنند تا حدی که در برخی از مناطق، مردم مجبور به پوشیدن لباس گرم و حتی روشن کردن بخاری و وسایل گرما زا در منازل شدند.

 افت محسوس دما که از چند روز گذشته سراسر اردبیل را فرا گرفته علاوه بر کاهش دما، بارش باران و وزش باد خنک و سرد را هم به همراه داشته است.

 

سازمان هواشناسی استان اردبیل در اطلاعیه‌ای کاهش محسوس دمای هوا، وزش بادهای تند و بارش باران در بسیاری از مناطق استان را از ظهر امروز(۲ شهریور ۱۳۹۹) پیش بینی و توصیه‌هایی را ارائه کرده بود.

در این اطلاعیه؛ کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها، اجتناب از اطراق در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و اجتناب از انجام پروژه‌های عمرانی توصیه شده است.

 

بر همین اساس؛ در طی فعالیت این سامانه دمای هوا بین ۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش یافته و در طول شب‌ها در برخی مناطق استان (به‌ویژه در مناطق مرکزی) هوای سرد احساس می‌شود.

کاهش دمای هوا در سطح استان اردبیل به‌حدی بود که صبح امروز در بیشتر مناطق، مردم استان دمای بین ۱۱ تا ۱۸درجه را تجربه کردند و این کاهش دما تا فردا در استان ادامه داشته و تا روز چهارشنبه هوایی سرد در استان ماندگار خواهد بود.

 

بیشتر شهرستان‌های استان اردبیل از صبح امروز شاهد بارش شدید باران و کاهش دمای هوا هستند به‌طوری‌که احتمال سیلاب و آبگرفتگی معابر در این مناطق وجود دارد.

به طور معمول قله سبلان در این ماه از سال پذیرای جمعیت زیادی از کوهنوردان از داخل و خارج کشور است، اما امسال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و همین‌طور سرمای چند روز اخیر تعداد صعود کنندگان به این قله زیبا کاهش یافته است.

 

استان اردبیل در شمال‌غربی کشور قرار گرفته و به‌دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای کوهستانی از آب و هوای خنکی برخوردار است و به‌همین دلیل به ییلاق ایران زمین مشهور بوده و پذیرای مهمانان زیادی در فصل سرد سال است.

انتهای پیام/3463/