گروه : استانها
حوزه : کهگیلویه و بویراحمد
شماره : ۱۳۹۹۰۶۰۲۰۰۱۱۰۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲ - ۷:۲۱ ب.ظ
انتخاب حیدری برای دربی اقدام درستی بود/زاهدی‌فر و کرمانشاهی روحیه‌ای برای قضاوت نداشتند کارشناس داوری فوتبال کشور معتقد است با حاشیه‌های صورت گرفته زاهدی‌فر با روحیه خوب دربی را قضاوت نمی‌کرد.

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اشاره به حاشیه‌های انتخاب داور شهرآورد تهران در جام حذفی فوتبال کشور گفت: اتفاق بدی صورت گرفت و خدا کند که عاقبت دربی تهران ختم به خیر شود.

کارشناس داوری فوتبال کشور گفت: این را می‌دانم که کمیته صیانت هم وظایفی دارد و می‌تواند از میان داوران معرفی شدن از سوی کمیته داوران یک نفر را برای این دیدار انتخاب کند نه اینکه روی نام دو نفر معرفی شده خط بکشد و نفر سوم یعنی زاهدی‌فر را به عنوان داور دربی انتخاب کند.

وی با بیان اینکه کمیته داوران فدراسیون فوتبال را افراد کارشناس و خبره داوری تشکیل می‌دهد و حتما برای این دیدار به جمع‌بندی رسیده بودند که کرمانشاهی و حیدری را معرفی کرده‌اند افزود: با این تفاسیر اگر خدای نکرده در بازی دربی مشکلی ایجاد می‌شد معلوم نبود چه کسی باید پاسخگو باشد.

رودنیل خاطرنشان کرد: با این وضعیت یقین نداشتم که خود زاهدی‌فر با روحیه خوبی وارد میدان شود.

وی با اشاره به جایگزین شدن پیام حیدری برای داوری دربی گفت: با اتفاقاتی که رخ داد کرمانشاهی هم دیگر نمی‌توانست با روحیه خوبی دربی را قضاوت کند و گزینش حیدری بهترین راه ممکن بود.

رودنیل از تعامل کمیته صیانت برای رفع این معضل قدردانی کرد‌

انتهای پیام/82009/ر