گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۳۹۹۰۶۰۴۰۰۰۲۷۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۴ - ۵:۱۱ ب.ظ
بارندگی در گلستان و مازندران/ وزش باد شدید در شرق کشور در 5 روز آینده مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز سه‌شنبه در استان‌های گلستان و مازندران بارندگی داریم، گفت: از فردا تا جمعه در نوار شمالی کشور به خصوص استان های ساحلی خزر دما افزایش می یابد

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: امروز مرکز و شرق خلیج فارس و در ۵ روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

وی ادامه داد: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس هرمزگان و کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز در خراسان جنوبی و دو روز آینده در جنوب استان یزد، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز سه‌شنبه در استان‌های گلستان و مازندران بارندگی داریم همچنین در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: از فردا تا جمعه در نوار شمالی کشور دما افزایش می یابد که در استان‌های ساحلی خزر بیشتر محسوس است.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات شمال‌غرب کشور بارش پراکنده داریم.

وی گفت: در پنج روز آینده شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و وزش باد شدید ‌بینی می‌شود که گاهی با خیزش گرد و خاک همراه است.

* اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: ‌آسمان تهران امروز قسمتی ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد 7 کیلومتر بر ساعات است؛ دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 23 درصد است.

وی ادامه داد: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 30 و 19 درجه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 8 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/