گروه : استانها
حوزه : هرمزگان
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۶۰۰۰۰۶۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۱:۰۵ ق.ظ
الحاق شناور نجف پس از تعمیرات اساسی زیرآبی به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به‌منظور آماده به کاری ناوگان خدماتی سازمان و حفظ توان عملیاتی، اخذ و تمدید گواهینامه‌های موسسه رده‌بندی و همچنین حفظ قابلیت دریانوردی کشور، تعمیرات اساسی زیرآبی شناور نجف انجام و این شناور به چرخه حمل و نقل دریایی کشور الحاق شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، محمدرضا پوررجبی با اشاره به توان اجرایی متخصصین سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تعمیرات اساسی شناورهای فعال در چرخه حمل و نقل دریایی اظهارداشت: اداره تعمیرات و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی با بهرگیری از نیروهای متخصص و مبرز  قابلیت تعمیر ات اساسی و زیر آبی انواع شناورها را داراست .

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ فروند شناور خدماتی که در مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی قرار داشته اند پس از انجام تعمیرات در چرخه خدمات حمل و نقل دریایی قرار گرفته که انجام این مهم اقدام ماثری در جهت جلوگیری از خروج  ارز بشمار می آید .

پوررجبی با تاکید بر اهمیت لزوم آماده به کاری  ناوگان خدماتی سازمان بنادر و دریانوردی  خاطر نشان کرد:  سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی توان اسقرار انواع شناور از قبیل یدک کش، لندینگرافت،  بارج  و شناور با طول ۷۰ عرض ۱۵ متر و آبخور ۵ متر جهت تعمیرات انواع لایروب های کاترساپلای بوت و شناورهای صیادی برخوردار  است .

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تعمیرات اساسی شناور نجف اعزامی از بندر بوشهر که زمان داکینگ آن فرا رسیده بود نیز اشاره ای داشت و گفت: بعد از تهیه نقشه استقرار شناور  و انجام بلوک چینی این شناور در مورخه بیست و دوم مرداد ماه بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی  مستقر  و تعمیرات زیر آبی آن آغاز  گردید.

وی افزود: تعمیرات این شناور  در مدت زمان ۳۱ روز انجام و بامداد امروز  ۲۳ شهریور ماه به آب اندازی و به چرخه حمل و نقل دریایی کشور الحاق گردید.

به گفته پوررجبی این شناور به طول ۲۷ متر، عرض ۸ متر و آبخور ۳ متر تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی است و جهت عملیات پهلو دهی، جدا سازی، همراهی کشتی ها و همچنین در عملیات های  اطفای حریق درگستره آبی  استان بوشهر مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام/3264/ر