گروه : استانها
حوزه : آذربایجان غربی
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۶۰۰۰۰۹۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۹:۱۲ ق.ظ
ویزیت رایگان 30 هزار عشایر چالدران رئیس اداره امور عشایری چالدران گفت: 30 هزار نفر از عشایر کوچ رو شمال استان در ییلاقات شهرستان چالدران از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره مند شدند.

علی آرامش در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: ۳۰ هزار از عشایر کوچ رو چالدران در ییلاقات این شهر از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح در 220 منطقه ییلاقی شهرستان به مدت 80 روز در بین خانوارهای عشایر اجرا شد. 

رئیس اداره امور عشایری چالدران افزود: این طرح بر اساس تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی و امور عشایری استان و با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به عشایر اجرا شد.

آرامش گفت: در قالب اجرای این طرح 7 تیم پزشکی خدمات خود را در زمینه های مختلف به عشایر ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح از اول تیرماه شروع و تا دهه دوم شهریور ماه ادامه یافت و بر اساس آن حدود 30 هزار نفر از عشایر موفق شدند در قالب تیم های عمومی و تخصصی از خدمات این طرح بهره مند شوند.

رئیس اداره امور عشایری چالدران ادامه داد: ارائه آموزش های لازم در خصوص مبارزه و پیشگیری با کرونا یکی دیگر از برنامه های جنبی این طرح بود.

آرامش گفت: عملیات غربال گربی مرحله دوم و سوم در خصوص مبارزه و پیشگیری با کرونا از مرداد ماه شروع و تا دهه دوم شهریور ماه در قالب تب سنجی، تست فشار خون انجام گرفت.

خاطرنشان می شود، امسال در مناطق ییلاقی شهرستان چالدران بیش از 6 هزار خانوار عشایری با جمعیت نزدیک به 31 هزار نفر از شهرستانهای شمال استان استقرار یافته بودند. 

انتهای پیام/