گروه : استانها
حوزه : سیستان و بلوچستان
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۶۰۰۰۲۵۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۰:۳۲ ق.ظ
کشف 2تن و 453 کیلوگرم تریاک در میرجاوه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران انتظامی شهرستان میرجاوه طی درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر، 2تن و 453 کیلو تریاک را کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سردار محمد قنبری به نقل از پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: با کسب خبری مبنی بر جابه جایی محموله سنگین مواد افیونی توسط اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر، از مناطق مرزی "میرجاوه" به مرکز استان موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر "میرجاوه" با رصد تحرکات اعضای  این باند، سرانجام شب گذشته قاچاقچیان را که با 2 دستگاه خودروی زانتیا و یک دستگاه وانت تویوتا در یکی از محورهای فرعی این شهرستان در حال انتقال مواد مخدر به مرکز استان بودند مشاهده کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که با ورود به منطقه کمین پلیس، خود را در چنگال قانون می دیدند برای فرار از محل بدون توجه به ایست و اخطار مأموران، اقدام به تیر اندازی به سمت خودروهای انتظامی کرده که با آتش پرحجم تکاوران پلیس مواجه شدند.

سردار قنبری گفت: در نهایت پس از یک ساعت درگیری سنگین، قاچاقچیان عرصه را برخود تنگ دیده و با رها کردن خودروهای حامل مواد و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

 وی بیان کرد: در بازرسی از خودرو های به جامانده از قاچاقچیان2تن و 453 کیلو تریاک به همراه 2 قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پلیس با اشراف اطلاعاتی در جای جای استان پهناور سیستان و بلوچستان، هیچ نقطه امنی را برای اشرار، قاچاقچیان و سوداگران مرگ باقی نخواهد گذاشت و با عزمی راسخ در برابر آنها خواهد ایستاد.

انتهای پیام/3139