گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۶۰۰۰۸۹۶
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۴:۱۱ ب.ظ
گروه‌های فلسطینی: تا آزادسازی فلسطین، مقاومت خواهیم کرد گروههای فلسطینی حاضر در لبنان ضمن محکومیت توافق عادی سازی روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، تأکید کردند که این توافق، مانع از ادامه مبارزه ملت فلسطین نخواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروههای فلسطینی حاضر در لبنان در واکنش به امضای توافق عادی سازی روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی تأکید کردند که باید اشغالگری صهیونیستها پایان یابد.

«رأفت مره» رئیس بخش اطلاع‌رسانی جنبش حماس در لبنان به خبرگزاری آناتولی گفت که «امروز، روز سیاهی در تاریخ کشورهایی است که دست خود را در دست اشغالگری گذاشتند که هزاران نفر از عربها را کشته و به قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی و همچنین کشورهای عربی تعدی کرده است».

مره با بیان اینکه بر خلاف ادعای امارات و بحرین، این توافقها، امنیت و صلح برای منطقه به ارمغان نخواهد آورد، افزود: «این توافقها، اشغالگر اسرائیلی را تشویق خواهد کرد تا قتل بیشتر انجام دهد، منازل بیشتری تخریب کند و اقدامات تروریستی را افزایش و به محاصره ملت فلسطین ادامه دهد».

وی ادامه داد: «چنین معاهداتی به اشغالگر اسرائیلی قدرت خواهد داد تا با آزادی عمل بیشتری در منطقه عمل کند و کشورها، ملتها، امنیت و ثبات منطقه را تهدید کند».

این مسئول حماس با تأکید بر ادامه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی برای آزادسازی خاک فلسطین و بازگشت آوراگان، خاطر نشان کرد، ملت فلسطین توانایی مقابله دارد و این توافقات مانع از ادامه مسیر آزادسازی نخواهد شد.

توافق با رژیم صهیونیستی، خنجری در پهلوی ملت فلسطین است

«منیر المنیر المقدح» از رهبران جنبش فتح فلسطین در لبنان نیز تأکید کرد، امروز، روز خشم مردم فلسطینی حاضر در اردوگاهها، در اعتراض به معامله قرن و عادی‌سازی است که «خنجری در پهلوی ملت و آرمان فلسطین است».

المقدح هم به آناتولی گفت: «برای اتحاد [گروههای فلسطینی] به منظور مقابله تجاوز به مسئله فلسطین و توقف عادی‌سازی با اشغالگر، تماسهای زیادی صورت گرفته است... اتحاد فلسطین، این طرحها را شکست خواهد داد».

اقدام بحرین و امارات اوج خیانت است

«احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان نیز تصریح کرد، کشورهایی که در مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند، این اقدام را «به وقت آمریکا و به سود آمریکا و [رژیم] صهیونیستی انجام دادند؛ زیرا ترامپ نخستین کسی است که از این مسئله استفاده می‌کند».

عطایا این اقدام امارات و بحرین را «اوج خیانت، امتیازدهی و حرکت در مسیر پروژه آمریکایی-صهیونیستی در منطقه» دانست و تأکید کرد، این اقدام، برای ناامید کردن فلسطین و ارسال این پیام به رهبران این کشور است که «از امروز، بر این کشورهای عربی حسابی باز نکنید و باید تسلیم شوید».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه امارات و «عبدالطیف بن راشد الزیانی»، وزیر خارجه بحرین سه‌شنبه (روز گذشته) در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با ابوظبی و منامه را امضا کردند.

انتهای پیام/م