گروه : استانها
حوزه : همدان
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۷۰۰۰۲۸۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۰۷ ب.ظ
پایتخت مبل و منبت کشور؛ میزبان کمیسیون کشاورزی مجلس «ملایر» پایتخت مبل و منبت کشور میزبان ۱۸ عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی است که بازدید از ظرفیت‌های موجود در کارگاه‌ها و بازار مبل و منبت ملایر بخش کوچگی از این سفر به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، امروز ملایر میزبان ۱۸ عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی است که در این سفر معاونان وزیر جهاد کشاورزی، معاون آبخیزداری و معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز حضور دارند که بازدید از ظرفیت‌های موجود در کارگاه‌ها و بازار مبل و منبت ملایر بخشی از برنامه این سفر به شمار می‌رود.

گرچه ملایر را با نام انگور و کشمش می‌شناختند اما در سال‌های اخیر این شهرستان توانسته نام و آوازه دیگری را برای خود رقم بزند به طوری که سال گذشته شهرستان به عنوان «پایتخت مبل و منبت کشور» انتخاب شد.

علت انتخاب ملایر هم برای قدمت زیاد تولید مبل و منبت در این شهرستان و هم تعداد زیاد کارگاه‌ها و میزان اشتغال بالا در این حوزه بود.
در این شهرستان با چوب‌های راش، گردو، چنار، انواع مبل و منبت در سه نوع مصری، کلاسیک و مدرن و با سبک‌های گل درشت، گل ریز، انگلیسی، پشت بیضی، خرچنگی، متکایی، دسته چوبی، نیلوفری، سوزنی، سه بعدی ،کلاسیک، استیل و راحتی تولید و به بازار عرضه می‌شود. البته باید به مبل و منبت‌ها، سایر مصنوعات همچون میز غذاخوری، میز مطالعه، صندلی، تختخواب و آثار تزئینی را هم اضافه کرد.

در این شهرستان سالانه حدود ۶۰ هزار سرویس مبل و منبت تولید می‌شود که حدود ۶۰ درصد تولید مبل و منبت کشور را دربرمی‌گیرد که این رقم خود گویای جایگاه تولید ملایر در کشور است.

مسئولان شهرستان ملایر در طول چند سال گذشته توانسته‌اند با اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب سهم قابل توجهی از بازار را نصیب خود کنند.

 

انتهای پیام/ 3140/