گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۳۹۹۰۶۲۹۰۰۰۳۵۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱:۴۵ ب.ظ
بدهی 130 میلیارد تومانی کارفرمایان نکایی به تأمین اجتماعی سرپرست تأمین اجتماعی نکا از بدهی 130 میلیارد تومانی کارفرمایان نکایی به تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: این بدهی‌ها در طول سال‌های مختلف ایجاد شده است.

علی صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی ایران، یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی غیردولتی است و این سازمان، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمه کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد را برعهده دارد.

وی افزود: این سازمان قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان تأمین اجتماعی و درمانی غیردولتی در کشور است که متعلق به بیمه‌شدگان می‌باشد.

سرپرست تأمین اجتماعی نکا با اعلام اینکه این شعبه به بیش از۹۰هزار نفر بیمه‌شده و مستمری‌بگیر و خانواده آنان در شهرستان نکا خدمات ارائه می‌کند ؛ یادآور شد: این میزان از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران و خانواده‌ها 81 درصد جمعیت نکا را تشکیل می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: این تعداد از افراد بیمه‌شده و مستمری‌بگیر در نکا شامل  75هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی و ۱۵ هزار مستمری بگیر اصلی و تبعی هستند که از خدمات تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

صفایی با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال 99تأمین اجتماعی شعبه نکا ماهانه بیش از 15میلیارد تومان به مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان مستمری پرداخت کرده است؛ افزود: پس از قانون متناسب سازی فقط در تیرماه 99 میزان پرداخت مستمری در شعبه نکا بالغ بر21میلیارد تومان بوده است.

وی در ادامه سخنان خود همچنین به  پرداخت‌های دیگر در تأمین اجتماعی نکا اشاره کرد و یادآور شد: تعهدات کوتاه مدت در ۴ ماهه اول سال۹۹ از قبیل بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری و..، 2میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده است، که این موارصرف هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه‌های درمانی سازمان بوده است.

 سرپرست تأمین اجتماعی نکا اظهار کرد: شهرستان نکا دارای ۷ هزار کارگاه فعال در زمینه پرداخت حق بیمه است.

صفایی بدهی کارفرمایان مدیون به تامین اجتماعی نکا را بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان  اعلام کرد و گفت: بیشترین درآمد تأمین اجتماعی از محل دریافت حق بیمه است و به همین دلیل هم سازمان تامین اجتماعی در حال مدیریت برای بالانس مصارف و هزینه است.

انتهای پیام/86002/ع