گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۶۳۰۰۰۰۳۱۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۱:۳۰ ق.ظ
فشارهای عربی-آمریکایی بر «محمود عباس» برای مذاکره با آمریکا نائب رئیس جنبش فتح ضمن اعلام اینکه فشارهای زیادی بر رئیس تشکیلات خودگردان برای مذاکره با دولت آمریکا وجود دارد، تصریح کرد، رام‌الله تسلیم فشارها نمی‌شود و به مذاکرات خود با حماس ادامه خواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمود العالول» نائب رئیس جنبش فتح اعلام کرد، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان تحت فشارهای عربی و بین‌المللی برای مذاکره با دولت آمریکا قرار گرفته اما وی تن نداده است.

العالول در گفت‌وگو با تلویزیون فلسطین گفت: گزینه فلسطین در مرحله فعلی مقابله با این چالش است زیرا همه می‌دانند آنها (بدون نام بردن از طرفی مشخص) خواستار نابودی مسأله فلسطین هستند.

العالول ادامه داد: به وضعیت قبل از هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر برنمی‌گردیم؛ ملت فلسطین خواستار رفتن به پای صندوق‌های رأی برای انتخاب نمایندگان خود در سازمان‌های ملی است، ما نیاز زیادی به برگزاری انتخاب ریاستی و قانونگذاری داریم.

وی سپس تصریح کرد، سران فتح طی روزهای  آینده به اعضای حماس در چارچوب مذاکرات دو جانبه دیدار خواهند داد و دو طرف در بسیاری از مسایل مشترک اتفاق‌نظر دارند.

این عضو فتح ادامه داد، آرزوی «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی برای منزوی کردن ملت فلسطین محقق نخواهد شد زیرا ملت‌های عربی در کنار فلسطین ایستاده‌اند و فلسطین به فعالیت‌های خود علیه اشغال اراضی و عادی‌سازی روابط ادامه خواهد داد.

العالول سپس تصریح کرد، رام‌الله از عادی‌سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی ناراحت است اما همچنان به برخی دولت‌های عربی که سازش را رد می‌کنند، امید دارد .

وی تأکید کرد، کشورهایی که به سازش با رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند باید از اتحادیه عرب خارج شوند.

العالول در پایان اعلام کرد، سران تشکیلات خودگردان و در رأس آن محمود عباس «معامله قرن» را نخواهد پذیرفت و ملت فلسطین خواستار آزادی و استقلال است.

انتهای پیام/ص