گروه : مجله فارس پلاس
حوزه :
شماره : ۱۳۹۹۰۷۱۱۰۰۰۰۱۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۱۱ - ۱:۵۵ ب.ظ
وضعیت اسف‌بار این روزهای BBC فارسی/ تحریف واقعیت این بار با سنگ قبر امیر کویت بی‌بی‌سی فارسی درحالی مزار امیر کویت را با مزار امام خمینی(ره) مقایسه می‌کند که حاضر نیست تصاویری از محل و نوع زندگی این دوشخصیت را منتشر کند.

از شایعه تا واقعیت: روز گذشته BBC فارسی مطلبی با عنوان «مزار ساده امیر کویت» منتشر کرد. این رسانه انگلیسی فوت امیر کویت را هم دستمایه هجمه به جمهوری اسلامی قرار داد.
بی بی سی فارسی در این مطلب سعی کرد تا به صورت غیر مستقیم، ضمن مقایسه مزار شیخ صباح امیر کویت با حرم امام خمینی(ره)، واقعیت را تحریف کند.
 

مانور خبری رسانه وابسته به ملکه انگلیس روی تصویر مزار ساده امیر کویت درحالی است که در برخی فرقه‌ها و مذاهب حتی سنگ قبر برای امواتشان نمی گذارند و به زیارت اهل قبور اعتقاد زیادی ندارند.

موضوع دیگری که با واکنش کاربران مواجه شد این است که بی‌بی‌سی فارسی هرگز تصویر کاخی که شیخ صباح در آن زندگی می‌کرد را منتشر نکرد و حتی کوچکترین اشاره‌ای نیز به آن نداشت. همین موضوع باعث شد تا کاربران خودشان دست به کار شوند و این تصاویر را منتشر کنند.

 

 

البته تصاویر محل زندگی امام(ره) در زمان حیاتشان و تقید ایشان به ساده زیستی، به جلوگیری از تحریف واقعیت کمک می‌کند.

این هجمه ها به بهانه معماری جدید حرم امام خمینی(ره) درحالی صورت می گیرد که بارها بسیاری از دلسوزان امام و انقلاب گفته اند که این تجملات با خوی کوخ نشینی امام (ره) مطابقت ندارد و به این موضوع واکنش گسترده نشان داده بودند.

به نظر می‌رسد بی‌بی‌سی فارسی این روزها دچار فقر سوژه شده و به همین دلیل به سبک رسانه‌های درجه چندم اپوزیسیون هر موضوعی را بهانه‌ای برای خبرسازی می‌کند.

انتهای پیام/