گروه : استانها
حوزه : کرمان
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۰۰۰۰۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۰ - ۱۲:۰۵ ب.ظ
گلایه کشاورزان زرندی از نبود صنعت فرآوری در قطب تولید زعفران کرمان سطح زیر کشت زعفران در شهرستان زرند قطب تولید زعفران استان کرمان به 410 هکتار رسید و با وجود پیش‌بینی برداشت 1.5 تن محصول اما نبود صنعت فرآوری و برندسازی گلایه زعفران‌کاران را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، کشت زعفران در مناطق مختلف از جمله دشتخاک، سربنان، جرجافک، ریحان شهر، خانوک و روستاهای بخش مرکزی و یزدان‌آباد زرند انجام شده است که بیشترین سطح زیر کشت مربوط به دهستان دشتخاک است و سبب شده شهرستان زرند قطب تولید زعفران استان را به خود اختصاص دهد.

رضا محمدی مدیر جهاد کشاورزی زرند سطح زیر کشت زعفران این شهرستان را ۴۱۰ هکتار عنوان کرد و گفت: از این مقدار ۳۹۰ هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور هستند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود عملکرد گل زعفران در سال زراعی جاری در هر هکتار 3.5 تا ۴ کیلوگرم  باشد و در مجموع حدود یک‌هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زعفران در این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف می‌شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی زرند ادامه داد: کشت زعفران با توجه به نیاز کم به آب با استقبال خوب کشاورزان منطقه مواجه  شده که استفاده از روش‌های نوین آبیاری، مبارزه با علف‌های هرز و توصیه‌های فنی در راستای حمایت از زعفران‌کاران صورت می‌گیرد.

محمدی ادامه داد: برداشت این گیاه ارزشمند همه ساله از اوایل آبان آغاز و تا اواسط آذر ماه ادامه می‌یابد و در زمان برداشت برای ۳۰ تا ۴۰ نفر روز در هکتار اشتغالزایی دارد.

زعفران‌کاران مورد حمایت قرار می‌گیرند

علی صادق‌زاده فرماندار زرند با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و کاهش منابع آب زیرزمینی تنها راه مقابله با بحران کم‌آبی را استفاده بهینه از آب‌های موجود و کشت محصولات کم آب به‌جای دیگر محصولات پر آب عنوان کرد.

وی افزود: کشاورزان منطقه برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری و توسعه کشت محصولات کم‌آب مورد حمایت قرار می‌گیرند، کشت زعفران به واسطه نیاز کم آب و سازگاری با اقلیم مناطق مختلف شهرستان  جزو محصولات پربازده و درآمدزایی  کشاورزی منطقه محسوب می‌شود.

فرماندار زرند خاطرنشان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی همواره با ارائه خدمات مشاوره‌ای به کشاورزان در جهت حمایت از این قشر زحمت‌کش فعالیت دارند.

 

گلایه از نبود صنایع بسته‌بندی و برندسازی زعفران

قلیزاده مسئول مرکز جهاد کشاورزی دهستان دشتخاک هم ‌گفت: گیاه زعفران در فصول گرم سال که تمام محصولات کشاورزی نیازمند آب هستند نیاز به آب ندارد و همین امر باعث استقبال کشاورزان به کشت این گیاه ارزشمند شده است.

بسیاری از زعفران‌کاران زرندی از نبود صنایع بسته‌بندی و برندسازی گلایه کردند که در چند سال گذشته استاندار وقت کرمان از اعطای وام کم‌بهره برای ساخت صنایع تولید بسته‌بندی و برندسازی خبر داده بود.

کمساری یکی از زعفران‌کاران منطقه دشتخاک با بیان اینکه به دلیل نبود صنایع، بسته‌بندی زعفران این گیاه ارزشمند به روش سنتی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: زعفران‌ها روی سینی و در سایه یا استفاده از بخاری و پهن کردن روی پارچه خشک می‌شوند.

انتهای پیام/80022/ق