گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۳۰۰۰۹۵۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۰:۱۰ ق.ظ
فارس من| رضایی: پیگیری مطالبات کارگران شرکت دریاخوراک بابلسر رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابلسر گفت: برخی از کارگران در مرحله اجرای احکام دادگستری و برخی که حدود دو یا سه نفر هستند هنوز مراجعه نکردند که باید با مراجعه و صدور احکام به مطالبات آنان رسیدگی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان «چرایی عدم رسیدگی به پرونده ورشکستگی شرکت «دریاخوراک»»  در سامانه فارس من خواستار پیگیری این سوژه شدند.

در توضیح این سوژه عنوان شده است؛ شرکت دریا خوراک واقع در روستای میرود شهرستان بابلسر استان مازندران به مدت چند سالی بوده که ورشکسته شده است اما حقوق و مزایا پرسنل هنوز به علت پرونده ورشکستی آن مورد بررسی قرار نگرفته و پرداخت نشده است؛ این در صورتی است که مقدار پول ثابت است و هر روز با تورم ارزش آن کمتر می‌شود.

سیف‌الله رضایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بابلسر در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: ورشکستگی شرکت دریاخوراک چند سال  قبل برمی‌گردد.

وی افزود: این اداره در راستای رسیدگی به درخواست کارگران درخصوص مطالبات کارگری نسبت به صدور رای اقدام کرده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بابلسر اضافه کرد: برخی از کارگران در مرحله اجرای احکام دادگستری و برخی که حدود دو یا سه نفر هستند هنوز مراجعه نکردند که باید با مراجعه و صدور احکام  به مطالبات آنان رسیدگی شود.

رضایی تصریح کرد: شرکت دریاخوراک بابلسر درحال حاضرپس از گذشتن از مرحله تعطیل، منحل در مرحله تسویه است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نرخ سال کارگران مربوط به دو سال است باید تفاوت پرداختی دوباره با مراجعه به مراجع قضایی بابت حقوقی اقدام شود.

انتهای پیام/86034/ع