گروه : استانها
حوزه : بوشهر
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۶۰۰۰۱۴۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۱:۴۱ ق.ظ
کمک ۲۶ میلیارد ریالی به افراد کم بضاعت در بوشهر مدیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر گفت: طی نیمه نخست امسال بیش از ۲۶ میلیارد ریال بابت امور خیریه و کمک به خانواده‌ها و افراد کم بضاعت هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رضا صداقت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر در سال جاری فعالیت‌های گسترده‌ای را در راستای خدمات‌دهی به مردم و افراد کم‌بضاعت داشته است.

مدیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر در زمینه محرومیت زدایی در استان افزود: بخش اعظمی از فعالیت‌های این قرارگاه در فصل تابستان صرف تجهیز و تعمیر سیستم‌های سرمایشی برای خانواده‌های نیازمند شده است.

صداقت افزود: با رایزنی صورت گرفته با نهادها و ارگان‌های دولتی بخشی از این تجهیزات از طریق این دستگاه‌ها تأمین شده بود که پس از تعمیر و رفع عیب در اختیار خانواده‌ها قرار داده شده است.

مسؤول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر افزود: بیش از هشت میلیارد ریال در بخش تهیه بسته‌های معیشتی و کمک معیشتی هزینه شده است که در روستاها و مناطق کم برخوردار استان بوشهر توزیع شده است.

وی گفت: تأمین و اهدا بسته‌های کمک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و بدهکار، تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، کمک هزینه ساخت مسکن، پرداخت کمک هزینه درمان به خانواده‌های ایتام و بی‌سرپرست و بدسرپرست و کمک‌های نقدی و غیرنقدی به هیئت‌های عزاداری در ماه محرم از مهم‌ترین مواردی بوده است که قرارگاه جهادی امام رضا (ع) استان بوشهر در آن فعالیت داشته است.

صداقت با اشاره به برنامه‌های مهم و اولویت دار این قرارگاه در 6 ماهه دوم سال ۹۹ گفت: ساخت مدرسه در یکی از مناطق شهرستان دشتستان از مهمترین فعالیت‌های قرارگاه در نیمه دوم سال است که امیدواریم این مدرسه برای سال تحصیلی آینده آماده برگزاری کلاس درس شود.

وی با اشاره به حادثه تأسف بار آتش سوزی بازار دیلم و از بین رفتن کامل محل کسب و کار و امرار معاش بازاریان دیلم گفت: قرار شده است کسبه آسیب دیده به قرارگاه استان برای انجام امورات مقتضی معرفی شوند که بخشی دیگر از اقدامات این قرارگاه در نیمه دوم سال جاری خواهد بود.

صداقت اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال بیش از ۲۶ میلیارد ریال بابت امور خیریه و کمک به خانواده‌ها و افراد کم بضاعت هزینه شده است.

انتهای پیام/