گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۶۰۰۰۲۳۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱:۵۲ ب.ظ
معاریو| رایزنی قطری- صهیونیستی برای آتش‌بس طولانی‌مدت در نوار غزه یک روزنامه صهیونیستی مدعی شد، میان قطر و رژیم صهیونیستی مذاکراتی با هدف برقراری آتش‌بس طولانی مدت در نوار غزه در جریان است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «معاریو» نوشت، رژیم صهیونیستی و قطر برای حصول آتش‌بس طولانی مدت در نوار غزه مذاکراتی با یکدیگر دارند.

بر اساس این گزارش، نمایندگانی از بخش امنیتی رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر با مقامات قطری مذاکرات و نشست‌هایی با هدف نهایی شدن طرحی فراگیر برای آتش‌بس داشته‌اند.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه نوشت، طرح مذکور شامل تحویل پول‌های اهدایی قطر به نوار غزه و ایجاد طرح‌هایی در این منطقه برای کاستن از بحران اقتصادی و انسانی غزه است.

گروه‌های فلسطینی گفته‌اند، در صورتی که رژیم صهیونیستی در اجرای تعهدات قبلی خود در راستای کاستن از محاصره نوار غزه تعلل کند ارسال بالن‌های آتش‌زا به سمت فلسطین اشغالی را از سر می‌گیرند.

ابتدای ماه جاری (مهر) «تمیم بن حمد» امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از جامعه جهانی خواست رژیم صهیونیستی را ملزم به لغو محاصره غزه کند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م