گروه : استانها
حوزه : کهگیلویه و بویراحمد
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۷۰۰۰۱۲۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۹:۲۰ ق.ظ
اجرای طرح «مدرسه خوانا» در کهگیلویه و بویراحمد معاون آموزش ابتدایی کهگیلویه و بویراحمد ازاجرای طرح مدرسه خوانا در 5 درصد مراکز پیش دبستانی و دبستانی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، علی زهرایی گفت: با هدف ارتقای کیفیت آموزش و پرورش دوره ی ابتدایی ، رشد مهارت‌های گوش دادن ، گفتن و آداب مهارت‌های اجتماعی نوآموزان دوره ی پیش دبستانی، بهبود و ارتقای کیفیت خواندن دانش‌آموزان در ابعاد درست خوانی ، درک مطلب ، خواندن انتقادی ، بهبود و ارتقای کیفیت نوشتن دانش‌آموزان در ابعاد درست نویسی ، زیبا نویسی ، بیان افکار و ارتقای آداب و مهارت‌های زندگی دانش آموزان  طرح مدرسه خوانا در 5درصد مراکز پیش دبستانی و دبستانی استان اجرا خواهد شد.

وی افزود:  پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح سطح عملکرد ۷۰ درصد دانش آموزان در مهارت خواندن و نوشتن ، خوب صحبت کردن و فهمیدن متن در ارزشیابی پایانی به سطوح خوب و خیلی خوب ارتقا پیدا کند.

معاون آموزش ابتدایی استان گفت: طرح مدرسه خوانا دارای چند نوآوری مهم از جمله حرکت از حافظه محوری به مهارت محوری و پرورش خلاقیت مبنی بر اصلاح وبه روزآوری روش های تعلیم و تربیت با تأکید بر روش‌های فعال و خلاق و طراحی فعالیت‌های یادگیری مهارتی در تمام ساحت‌های تربیتی، بهره‌گیری از جدیدترین یافته‌های علمی در زمینه تغییرات آموزشی یعنی تلفیقی بودن و مشارکتی بودن آموزش مبتنی بر مدرسه محوری و بهره گیری از جدیدترین یافته های علمی در زمینه پروژه های آزمایشی و نگاه تازه به آموزش زبان فارسی  است.

زهرایی خاطرنشان کرد: اجرای طرح مدرسه خوانا در بلند مدت باعث تقویت زبان ملی در مناطق دوزبانه ، توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و تقویت هویت اسلامی – ایرانی در استان و کشور می‌شود.

انتهای پیام/82009