گروه : استانها
حوزه : کرمانشاه
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۷۰۰۰۱۴۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۰:۲۱ ق.ظ
وضعیت مطلوب امنیت در استان کرمانشاه/ کاهش ۵۴ درصدی شرارت و ۹ درصدی سرقت فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه، وضعیت امنیتی این استان را مطلوب خواند و از کاهش ۵۴ درصدی شرارت، ۹ درصدی سرقت های مهم و خشن درسال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز امروز در مراسم صبحگاه عمومی انتظامی استان، با تبریک هفته نیروی انتظامی و قدردانی از زحمات نیروی پلیس و تجلیل از خانواده‌های آن‌ها، اظهار داشت: این هفته فرصت خوبی است تا خدمات پلیس بیش از هر زمان دیگری به اطلاع عموم مردم برسد.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا برنامه‌های هفته ناجا در استان را بسیار محدود کرده است، افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، غباررویی مزار شهدا و صبحگاه مشترک عمومی از جمله برنامه‌های این هفته است که با رعایت موازین بهداشتی برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: برنامه‌های هفته امسال ناجا با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» تا دوم آبان‌ماه در استان همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پلیس هیچ هدفی جز ایجاد امنیت پایدار در جامعه و برخورد قاطعانه با مجرمان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی ندارد.

جاویدان با اشاره به خدمات پلیس از ابتدای فرودین‌ماه تا پایان شهریورماه امسال، اضافه کرد: پلیس کرمانشاه طی ۶ ماه نخست امسال در حوزه‌های مختلف ۴۰۰ هزار خدمت به هم‌استانی‌ها ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: در این مدت ۱۴ هزار خدمت به مشمولان وظیفه عمومی، ۵۵ هزار خدمت مربوط به صدور گواهینامه و یک‌هزار و ۱۰۰ خدمت به اماکن ارائه شده است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه برخورد با پدیده سرقت و اراذل و اوباش جزو مهمترین برنامه‌های پلیس در راستای امنیت‌بخشی در جامعه است، گفت: در ۶ ماه سپری شده از سال و با تلاش های شبانه‌روزی همکارانم شاهد کاهش ۵۴ درصدی شرارت، ۹ درصدی سرقت های مهم و خشن نسبت به سال قبل و همچنین ۵ هزار مورد دستگیری سارقان و حدود ۵۵۰ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز سربازان ولایت در نیروی انتظامی با روحیه ولایی و اعتقاد راسخ مقابل هرگونه ناامنی ایستاده و اجازه نمی‌دهند عده‌ای برای خودنمایی و یا هر علت دیگری فضای شهر و جامعه را متشنج کرده و باعث رعب و وحشت میان مردم شوند.

جاویدان خاطرنشان کرد: در آمارهای اعلام شده از سوی ناجا نیز کرمانشاه در بسیاری ناهنجاری‌های اجتماعی جزو استان‌های آخر کشور است و همین باعث شده تا امنیت استان از میانگین کشوری وضعیت مطلوب‌تری داشته باشد.

وی در عین حال از همکاری خوب نیروهای مسلح، دستگاه قضائی و عموم مردم با پلیس قدردانی کرد و گفت: بدون شک گسترش این تعامل باعث ایجاد امنیت بیشتر در فضای جامعه و افزایش رضایتمندی مردم خواهد شد.

جاویدان در پایان با گرامیداشت هفته ناجا و تقدیر از زحمات همه کارکنان انتظامی استان، گفت: پلیس خود را خدمتگذار مردم و خانواده‌های معظم شهدا دانسته و کارکنان این خانواده بزرگ نیز همگی پرورش یافته مکتب سیدالشهدا هستند و برای دفاع از ارزش‌های مظام و انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

انتهای پیام/پ/ح