گروه : دفاتر منطقه ای
حوزه : آسیای مرکزی و روسیه
شماره : ۱۳۹۹۰۷۲۹۰۰۰۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱:۲۲ ب.ظ
سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری انگلیس در مجتمع معدنی و متالورژی قزاقستان یک شرکت انگلیسی قصد دارد در پروژه‌ای در بخش معدن و متالورژی قزاقستان 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، شرکت «قزاق اینوست» از علاقه مندی یک شرکت بریتانیایی به توسعه معدن «بالا سائوساندیک» و گسترش کارخانه فرآوری سنگ معدن‌های حاوی وانادیوم خبر داد.

بر اساس این گزارش، هزینه این پروژه واقع در استان «قیزیل اوردا» قزاقستان 100 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

خاطرنشان می‌شود که در حال حاضر اسناد مرتبط در حال تهیه و شروع ساخت و ساز در 3 ماهه آخر سال 2022 میلادی و افتتاح آن در 3 ماهه آخر سال 2024 میلادی برنامه ریزی شده است.

در استان «آلماتی» قزاقستان همراه با یک شرکت چینی کارخانه مشابهی برای پردازش و غنی‌سازی سنگ‌های وانادیوم به مبلغ 270 میلیون دلار فعالیت می‌کنند.

این پروژه در منطقه روستایی «سوگتینسک» قزاقستان اجرا می‌شود. اقدامات ساخت و ساز در حال حاضر به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاده و انتظار می‌رود این کارخانه در سال 2022 میلادی مورد بهره برداری قرار داده شود.

معدن بالا سائساندیک یک معدنی دارای شیل سیاه حاوی وانادیوم و محصولات جانبی ارزشمندی مانند اورانیوم، مولیبدن، آلومینیوم، فلزات خاکی کمیاب و کربن است. این کانسار از 5 بدنه سنگ معدن تشکیل شده است.

انتهای پیام/ح