گروه : استانها
حوزه : زنجان
شماره : ۱۳۹۹۰۸۰۳۰۰۰۱۰۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۱:۴۹ ق.ظ
عمل به سند امنیت قضایی یک تکلیف قانونی است رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه عمل به اجرای سند امنیت قضائی یک تکلیف قانونی است، گفت: همه معاونین و مدیران قضایی ضمن مطالعه دقیق این سند باید با قوت این سند را در حوزه خود اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای معاونین و مدیران قضایی استان زنجان اظهار کرد: با توجه به اینکه هفت ماه از سال جاری سپری شده اهتمام خوبی در کلیه حوزه‌های قضایی برای اجرای سه اولویت سال‌جاری قوه قضاییه در استان وجود دارد که باید تا پایان سال بطور کامل این برنامه‌ها اجرایی و گزارش شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های معاونین، مدیران و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان افزود: یکی دیگر از اولویت‌های قوه قضاییه موضوع حقوق شهروندی است که برای اجرای این امر مهم نیازمند آموزش همه عوامل خصوصا ضابطین قضایی هستیم.

وی با بیان اینکه مصوبات مسؤولان عالی قوه قضائیه باید در همه حوزه‌های قضایی پیگیری و بطور کامل اجرا شود ادامه داد: اجرای مصوبات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مسؤولان عالی قوه قضاییه برای همه لازم‌الاجرا است.

 صادقی نیارکی با اشاره به اینکه عمل به اجرای سند امنیت قضایی یک تکلیف قانونی است تصریح کرد: همه معاونین و مدیران قضایی باید ضمن مطالعه دقیق این سند با قوت در حوزه خود اجرا کنند. 

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: استان زنجان در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های قوه قضاییه از استان‌های برتر در کشور است و ۹ برنامه شامل عملکرد‌ها، اتقان آراء، ابلاغ الکترونیکی، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ،دادرسی الکترونیکی، کاهش زمان رسیدگی و کاهش ورودی پرونده‌ها دستور کار قرار دارد که امیدواریم این امورات به  طور کامل در همه حوزه‌ها تا پایان سال اجرا و گزارش شود.

در این جلسه دادستان مرکز استان، معاونین دادگستری و مدیران قضایی همه حوزه‌های قضایی گزارشی از  اقدامات، برنامه‌های مجموعه خود در اجرای دقیق مصوبات و برنامه‌ها ارائه کردند.

 در پایان با اهدای لوح و هدایا از علی جعفری رئیس دادگستری شهرستان خدابنده به عنوان قاضی نمونه کشوری در سال ۹۸ تقدیر شد.

انتهای پیام/73002/ق