گروه : علم و پیشرفت
حوزه :
شماره : ۱۳۹۹۰۸۰۳۰۰۰۳۲۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۱:۳۷ ق.ظ
شهادت مدیران فیس بوک و توئیتر در سنای آمریکا قرار است مدیران شبکه های اجتماعی فیس بوک و توئیتر بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سنای این کشور در مورد عملکرد خود شهادت بدهند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بخش عمده شهادت مدیران فیس بوک و توئیتر مربوط به نحوه مدیریت خبر جنجالی روزنامه نیویورک پست در مورد فساد مالی پسر جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

مدیران فیس بوک و توئیتر در جلسه کمیته قضایی سنای آمریکا حضور می یابند که قرار است در تاریخ ۱۷ نوامبر برگزار شود. شبکه های اجتماعی مذکور جلوی انتشار گسترده این خبر را گرفتند، زیرا معتقد بودند محتوای آن درست و دقیق نیست و از سوی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با هدف تخریب بایدن منتشر شده است.

* استدلال سنا در برابر فیس بوک و توئیتر

در مقابل اعضای جمهوری خواه سنای آمریکا می گویند فیس بوک و توئیتر با محدود کردن انتشار این خبر دست به سانسور زده اند. استدلال شبکه های اجتماعی مذکور این است که اطلاعات یادشده با هک کردن لپ تاپ پسر جو بایدن به دست آمده و شواهد قابل اتکایی محسوب نمی شود. آنها امکان باز توزیع و به اشتراک گذاری این خبر را محدود کرده اند و توئیتر به طور کامل لینک این خبر را در نیویورک پست بلوکه کرده است.

انتهای پیام/