گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۸۰۸۰۰۰۴۸۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۸ - ۲:۱۳ ب.ظ
حمله به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده سخنگوی رسانه‌ای پلیس مکه از بازداشت فردی خبر داد که با سلاح سرد به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده حمله کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد الغامدی» سخنگوی رسانه‌ای پلیس مکه گفت، یک شهروند این کشور در پی حمله با سلاح سرد (شیئی بُرنده) به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده بازداشت شده است.

بر اساس خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، وی افزود، نگهبان مذکور جراحات کمی برداشته و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است. فرد بازداشت شده که حدودا چهل ساله است نیز به دستگاه‌های مربوطه تحویل داده شده است.

سفارت فرانسه در عربستان سعودی در بیانیه‌ای ضمن تشریح حمله امروز به یک نگهبان کنسولگری این کشور در جده، آن را محکوم و ابراز امیدواری کرد مقامات سعودی پشت‌پرده این موضوع را کشف و امنیت اماکن دیپماتیک فرانسه در عربستان سعودی و فرانسوی‌های مقیم در این کشور را تضمین کنند.

سفارت فرانسه از شهروندان خود در عربستان سعودی خواست جانب احتیاط را نگه دارند.

اخیرا اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است.

پس از آن و در پی اظهارات ضد اسلامی مقامات فرانسوی به ویژه «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور، موجی از خشم در کشورهای مسلمان علیه فرانسه به راه افتاده است.

تا کنون در بسیاری از کشورهای اسلامی پرچم فرانسه و عکس رئیس‌جمهور آن آتش زده شده یا در برابر سفارت این کشور، تجمعاتی برگزار شده است؛ مسلمانان خواستار عذرخواهی رسمی مقامات فرانسوی هستند.

انتهای پیام/