گروه : بین الملل
حوزه : شرق آسیا و اقیانوسیه
شماره : ۱۳۹۹۰۸۱۲۰۰۰۲۰۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۱۲ - ۱۰:۵۹ ق.ظ
اعتراض مردم کارگیل هند به اقدامات توهین‌آمیز «ماکرون» و «شارلی ابدو» در پی اهانت رئیس‌جمهور فرانسه و یکی از نشریات فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، گروهی از اهالی منطقه «کارگیل» هند، اعتراض و راهپیمایی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در پی اهانت یکی از نشریات فرانسوی و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، گروهی از اهالی منطقه «کارگیل» در هند، اعتراض و راهپیمایی کردند.

این معترضان گروهی از ساکنان این منطقه و از اعضای مؤسسه «یادمان امام خمینی (ره)» در این منطقه هستند که به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) علیه اظهارات و سیاست‌های ماکرون و اقدام توهین‌آمیز مجله «شارلی ابدو» دست به اعتراض زدند.

لازم به ذکر است که این مؤسسه را اهالی و ساکنان محلی این منطقه که همگی ملیت هندی دارند، راه‌اندازی کرده‌اند.

 

اظهارات اسلام‌ستیزانه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پس از اقدام معلم تاریخ فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم (ص) و اصرار ماکرون در ارائه لایحه‌ای ضداسلامی سبب شده تا فرانسه روی خط تنش و ناامنی قرار بگیرد.

تاکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی پرچم فرانسه و عکس رئیس‌جمهور آن آتش زده شده یا در برابر سفارت این کشور، تجمعاتی برگزار شده است و مسلمانان خواستار عذرخواهی رسمی مقامات فرانسوی شده‌اند.

همچنین در بسیاری از کشورهای اسلامی پویش تحریم کالاهای فرانسوی به راه افتاده که این اقدام موجب هراس مقامات این کشور اروپایی شده است.

انتهای پیام/ص