گروه : دفاتر منطقه ای
حوزه : آسیای مرکزی و روسیه
شماره : ۱۳۹۹۰۸۲۰۰۰۰۶۶۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۳:۴۲ ب.ظ
آغاز ثبت‌نام نامزدها برای انتخابات پارلمانی قزاقستان ثبت‌نام کاندیداها برای انتخابات پارلمانی و شوراهای محلی در قزاقستان آغاز و تا 30 نوامبر ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، ثبت نام نامزدها برای انتخابات پارلمانی قزاقستان شروع شد و تا پایان ماه جاری ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه تایید شده کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان، ثبت نام نامزدها برای انتخابات پارلمانی در این کشور امروز آغاز و تا ساعت 18:00 روز 30 نوامبر ادامه می‌یابد.

ظرف 21 روز، باید کنگره احزاب سیاسی این کشور را برگزار و لیست‌های حزبی برای شرکت در انتخابات و برنامه‌های پیش از انتخاباتی را مشخص کند.

طبق این گزارش، دوره تبلیغات از ساعت 18:01 روز 10 دسامبر شروع خواهد شد و تا ساعت 12:00 شب 9 ژانویه سال 2021 میلادی ادامه می‌یابد.

 همچنین روند معرفی کاندیداها برای شرکت در انتخابات شوراهای محلی از امروز شروع شد و تا ساعت 18:00 روز 4 دسامبر سال 2020 میلادی ادامه خواهد داشت.

انتخابات پارلمانی قزاقستان روز 10 ژانویه سال 2021 میلادی با شرکت نامزدهای 6 حزب سیاسی «نورآتن» (حزب حاکم)، حزب دموکراتیک «آقژال»، کمونیست، حزب خلق دموکراتیک «آئویل»، «بیرلیک» و «حزب ملی سوسیال دموکرات، برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح