گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۸۲۱۰۰۰۹۵۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۷:۵۵ ب.ظ
امیر قطر فوت نخست‌وزیر بحرین را به خانواده او تسلیت گفت امیر قطر طی تلگرافی فوت نخست‌وزیر بحرین را تنها به خانواده این مقام بحرینی تسلیت گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر دولت قطر فوت نخست وزیر بحرین را تسلیت گفت.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) چهارشنبه گزارش داد که امیر قطر طی تلگرافی درگذشت «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» را به خانواده او تسلیت گفته و ضمن طلب مغفرت و رحمت برای متوفی، برای آن‌ها طلب صبر و بردباری کرده است.

پیام تسلیت امیر قطر در پی فوت این مقام بحرینی در حالی است که روابط کشورش با بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر بیش از سه سال است که قطع شده بوده و اینکه او در این پیام صرفا به خانواده نخست وزیر تسلیت گفته، بیانگر این است که اختلاف بین این کشور و بلوک عربستان سعودی همچنان پابر جاست.

روابط چهار کشور عربی مذکور با قطر به دنبال اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در سال ۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام‌های آن‌ها علیه دوحه قطع شد و تلاش‌های آمریکا تا به این روز برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرده است.

برخی منابع اروپایی یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (۱۳ آبان) احتمال داده بودند که بحران قطر با فشارهای آمریکا حل شود ولی این مسئله محقق نشد.

انتهای پیام/