گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۸۲۶۰۰۱۰۹۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۲۶ - ۸:۲۶ ب.ظ
حزب الله: ولید المعلم حامی قوی آرمان فلسطین و مقاومت بود حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای درگذشت وزیر خارجه سوریه را به رئیس جمهور و ملت سوریه عمیقا تسلیت گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای درگذشت «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه را به ملت و رئیس جمهور این کشور عمیقا تسلیت گفت.

در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: «این ضایعه را خدمت بشار الاسد، رئیس جمهور سوریه و ملت برادر سوریه عمیقا تسلیت می‌گوییم و همچنین خدمت خانواده شریف این مرحوم هم  صمیمانه تسلیت عرض می‌کنیم. از خداوند متعال می‌خواهیم که او را در بهشت برین جای دهد و به عزیزانش صبر و شکیبایی عطا کند.»

به گزارش پایگاه خبری المنار، در این بیانیه آمده است: «سوریه با درگذشت ولید المعلم، مرد بزرگی را از دست داد که مدافع وحدت و ثبات این کشور بود و در طول سال‌های مسئولیت خود در وزارت خارجه سوریه به مسائل عربی و اسلامی خدمت کرد.»

حزب الله لبنان وزیر خارجه فقید سوریه را حامی و پشتیبان قوی آرمان فلسطین و مقاومت در جنوب لبنان توصیف کرد و گفت: «المعلم در بحران‌های مختلفی که ملت لبنان تجربه کردند در کنار آن ایستاد.»

ولید بن محی الدین المعلم وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر سوریه بامداد امروز دوشنبه (۲۶ آبان) در ۷۹ سالگی درگذشت. 

انتهای پیام/.