گروه : استانها
حوزه : همدان
شماره : ۱۳۹۹۰۹۰۲۰۰۰۵۳۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۳ - ۱۲:۱۸ ق.ظ
همدان کمبود فرآورده‌های خونی ندارد/ درخواست پلاسمای خون بیماران کرونایی کم شده است رئیس مرکز انتقال خون استان همدان با بیان اینکه همدان کمبود خون ندارد گفت: درخواست پلاسمای خون کم شده است.

افشین محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در حال حاضر ذخایر خون در همدان وضعیت مناسبی دارد و طی این مدت هیچ کمبودی نداشتیم.

وی وضعیت مراجعه‌کنندگان به انتقال خون را نیز مطلوب دانست و گفت: با توجه به اینکه همدان جزو شبکه معین تهران است وقتی خون مازاد بر نیاز در همدان داشته باشیم به تهران ارسال می‌کنیم.

رئیس مرکز انتقال خون استان همدان با بیان همدان ارسال خون به استان‌های گیلان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز داشت گفت: تاکنون حدود ۳ هزار واحد خون به شهرهای دیگر ارسال شده است.

وی با اشاره به نیاز همیشگی به پلاکت خون یادآور شد: اهداکنندگان بار اول خون به عنوان پشتوانه آینده انتقال خون هستند و ممکن است در صورت نیاز از آنها نیز استفاده کنیم.

محمدی یادآور شد: با فرارسیدن هفته بسیج مسوولان ارشد استان و سپاه برای اهدای خون در شرایط بحرانی و کمبود خون اعلام آمادگی کردند و این قشر نیز پشتوانه‌ای برای انتقال خون هستند.

وی با بیان اینکه درخواست پلاسمای خون از بیماران کرونایی کم شده است اضافه کرد: با توجه به اینکه پلاسمای خون برای بیماران بدحال جواب نمی‌دهد و این بیماری نیز هر بار جهش جدیدی دارد بنابراین درخواست پلاسما کم شده است.

رئیس مرکز انتقال خون استان همدان با تاکید بر اینکه نیاز خون مراکز استانی تامین شده که از مشارکت اهداکنندگان تشکر می‌کنیم‌ افزود: در این برهه از زمان وظیفه داریم قرنطینه را جدی بگیریم و تا حد امکان از منزل خارج نشویم اما اگر برای کار ضروری خارج شدیم، اهدای خون یکی از ضرورت‌هاست.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/