گروه : اقتصادی
حوزه : بورس
شماره : ۱۳۹۹۰۹۰۳۰۰۰۸۶۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۲:۰۹ ق.ظ
تفکیک سهامداران عدالت استان تهران و البرز/ سرمایه‌گذاری استان البرز در انتظار مجوز ثبت تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده، هم اکنون در انتظار صدور مجوز از ثبت شرکت‌ها برای اقدامات لازم برای درج نماد این دو شرکت در بورس اوراق بهادار تهران هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از این که سهامداران عدالت دو روش مدیریت مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کردند، قرار شد پرتفو و ترکیب سهام عدالت سهامداران روش غیر مستقیم به شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی مربوطه منتقل شود و به جای آن حدود 125 هزار سهم 100 تومانی همان استان به این سهامداران اختصاص یابد.

اکثر شرکتهای سهام عدالت استانی از شهریور تا کنون در بورس تهران پذیرش شدند و حتی نماد معاملاتی تعدادی از آنها در تابلوی بورس درج و قابل معامله شد.

هفته گذشته معاملات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان‌های سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، گیلان، کردستان و آذربایجان شرقی در بورس تهران آغاز شد .

هم اکنون معاملات 18 شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بازار سرمایه انجام می شود.

با توجه به این که در زمان اختصاص سهام عدالت به 49 میلیون نفر ایرانی در سال 1384 هنوز استان البرز تشکیل نشده و جزء تهران بود، لذا سهامداران عدالت ساکن این استان هم جزء شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران بودند، اما با مصوبه شورای عالی بورس قرار شد سهام عدالت مشمولان استان البرز از استان تهران جدا شود، خبرنگار فارس در این زمینه با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تماس گرفت و پرسید چه زمانی شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز تشکیل و وارد بوس می شود، که در پاسخ اعلام شد: تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده، هم اکنون در انتظار صدور مجوز از ثبت شرکت‌ها برای اقدامات لازم برای درج نماد این دو شرکت در بورس اوراق بهادار تهران هستند.

انتهای پیام/ب