گروه : بین الملل
حوزه : ایران در جهان
شماره : ۱۳۹۹۰۹۰۸۰۰۱۰۲۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۸ - ۶:۱۱ ب.ظ
مقام حماس: باید متناسب با حجم جنایت ترور، پاسخ اسرائیل را داد یک عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که عاملیت رژیم صهیونیستی در ترور شهید محسن فخری زاده آشکار است و باید پاسخ این جنایت داده شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسماعیل رضوان» از اعضای بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی را محکوم کرد.

به نوشته العهد، او گفت که عاملیت رژیم صهیونیستی در این «جنایت زشت» آشکار است و باید متناسب با حجم جنایت رخ داده، پاسخ داده شود.

اسماعیل رضوان افزود: «این جنایت خسارتی برای ایران و مقاومت بود و هدف از آن توقف پیشرفت علمی و فناوری و دستیابی به قدرت بود، اما ما مطمئن هستیم که ایران توانایی عبور از این مصیبت و پیشرفت در مسیر توانایی علمی و فناوری را دارد.»

جنبش حماس روز گذشته در بیانیه رسمی، ترور شهید فخری زاده را به رهبر معظم انقلاب و ملت مسلمان ایران تسلیت گفت و افزود: «همه ما به قدرت ایران و امت برای جبران این ضایعه اعتماد داریم و می‌دانیم که با تلاش بیشتر و تحقق پیشرفت، انحصار طلبی قدرت‌های استکباری در زمینه عوامل قدرت و پیشرفت علمی در منطقه را خواهند شکست.»

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: بعدازظهر امروز (جمعه) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد. متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/م