گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۳۹۹۰۹۱۴۰۰۰۳۸۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۱۴ - ۷:۵۲ ب.ظ
افزایش ناچیز قیمت طلا در بازار جهانی قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها، تنها 10 سنت افزایش یافت و نسبت به دیروز تغییر چندانی را تجربه نکرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از کیتکو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 10 سنت رشد کرد و 1841.4 دلار قیمت‌گذاری شد.

قیمت کنونی نسبت به یک ماه گذشته 61.2 دلار پایین‌تر اما نسبت به یک سال 367 دلار بالاتر بوده است.

نقره هم در معاملات امروز 13 سنت رشد کرد و 24.18 دفار در هر اونس داد و ستد شد. 

پلاتین و پالادیوم بیشترین رشد قیمت را در مقایسه با دیگر فلزات در معاملات امروز تجربه کردند و به ترتیب با 29 و 22 دلار افزایش 1054 و 2208 در هر اونس قیمت‌گذاری شدند.

به گزارش رویترز، پیش بینی می‌شود با بسته شدن بازار امروز طلا یک دوره هفته‌ای دیگر رشد قیمت را به ثبت برساند. 

کارشناسان معتقدند که در میان مدت به احتمال زیاد شاهد کاهش قیمت طلا در بازار جهانی خواهیم بود. نقره هم با پایان یافتن معاملات امروز نخستین هفته افزایشی را طی یک ماه گذشته به ثت خواهد رساند.

دلیل آنکه این هفته شاهد رشد قیمت طلا بودیم، افزایش احتمال اجرای بسته کمک اقتصادی بیشتر در آمریکا و کاهش ارزش دلار در بازار جهانی بود. به طور کلی قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت 3 درصد رشد کرده است. 

مارگارت یانگ، کارشناس موسسه دیلی اف‌ایکس، بر این باور است که البته فعلا به خاطر روند کاهش ارزش دلار در بازار جهانی انتظار افزایش قیمت وجود دارد.

انتهای پیام/ب