گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۱۰۱۶۰۰۰۰۶۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۸:۴۵ ق.ظ
ترکیه در شمال سوریه، 4 مقر نظامی دیگر احداث کرد منابع وابسته به معارضان خبر دادند که ترکیه چهار مقر در اطراف بزرگراه «ام-4» احداث کرده و قصد دارد در استان ادلب نیز به مقرهای خود بیفزاید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع نظامی وابسته به گروه معارض و تروریستی «الجبهة الوطنیة للتحریر» از اقدامات جدید ترکیه در سوریه خبر دادند و گفتند که نظامیان این کشور در حال احداث پایگاه در اطراف مسیر بین‌المللی «ام-۴» هستند.

این منابع که نخواستند هویتشان فاش شود، به روزنامه العربی الجدید گفتند، نظامیان ترکیه در ارتفاعات «تله قسطون» واقع در شمال «سهل الغاب» در حد فاصل شمال غرب حماه و جنوب غرب ادلب، گشت‌زنی انجام دادند.

به گفته منابع مذکور، نظامیان ترکیه قصد دارند در این منطقه محل مناسبی برای احداث مقر پیدا کنند. کما اینکه مقرهایی در طول مسیر ام-۴ احداث کرده اند. این مقرها از «الترمبه» در شرق ادلب تا منطقه «عین الحور» در غرب این استان امتداد دارد.

این منابع ادامه دادند، ارتش ترکیه در مناطق «الزعینیة»، «الغسانیة»، «جسر الشغور» و «جسر الکفیر» واقع در مسیر ام-۴ ، چهار مقر احداث کرده است و قصد دارد مقرهای بیشتری نیز احداث کند.

به گفته این منابع، گروههای تروریستی وابسته به ارتش ترکیه در این مقرها مستقر خواهند شد.

انتهای پیام/ص