گروه : استانها
حوزه : کردستان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۰۰۵
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۴ ق.ظ
«میه‌رگی کوو» و «وطوپیا» به جشنواره تئاتر فجر راه‌ یافتند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: نمایش‌های «میه‌رگی گو» و «وطوپیا» به بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر راه‌ یافتند.

عبیدالله رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: نمایش‌های «میه‌رگی گو» و «وطوپیا» به بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر راه‌ یافتند.

وی با اشاره به اینکه این دو اثر کار نویسندگان و کارگردانان کردستانی است، افزود: نمایش «میه‌رگی کوو» به نویسندگی و کارگردانی فریدون احمدی و نمایش «وطوپیا» به نویسندگی و کارگردانی سیدسوران حسینی به عنوان نمایش‌های منتخب در بخش نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی و برگزیده شدند.

وی اعلام کرد: سامان خلیلیان به عنوان مدیر و بهمن صادق حسنی، سیروس همتی و الهه پورجمشید به عنوان اعضای هیات انتخاب مسابقه نمایش‌های خیابانی، سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را مدیریت می‌کنند.

رستمی اضافه کرد: 25 اثر به مرحله نهایی بخش مسابقه و مهمان نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره  تئاتر فجر راه یافته‌اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد 20 اثر از جمله دو اثر از استان کردستان در بخش مسابقه این بخش از جشنواره حضور خواهند یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص تاریخ برگزار و سایت اصلی جشنواره اضافه کرد: سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه 11 تا 21 بهمن 99 برگزار می‌شود.

آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۲