گروه : استانها
حوزه : خوزستان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۰۶۶
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۲۶ ق.ظ
واگذاری ابنیه تاریخی خوزستان از طریق مزایده صورت می‌گیرد معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: واگذاری ابنیه تاریخی خوزستان به بخش خصوصی از طریق صندوق احیا و بهره‌برداری به مزایده گذاشته می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، احمدرضا حسینی بروجنی معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سنوات گذشته از سوی هیات وزیران مصوب شد تا بناهایی که درحال مرمت هستند و یا بازسازی آن‌ها تمام شده است به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی افزود: این امر در خوزستان با واگذاری خانه مستوفی شوشتر در دهه ۸۰ آغاز شد که این اقدام در حوزه سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و حفاظت از بنای تاریخی مؤثر واقع شد.

معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: این طرح را هم در دهه ۹۰ با واگذاری خانه محسنی و سرای افضل در شوشتر و خانه ماپار در اهواز ادامه دادیم.

وی ادامه داد: تاریخ واگذاری خانه مستوفی پس از گذشت ۱۲ سال به پایان رسیده که مجدداً از سوی صندوق احیا و بهره‌برداری مزایده آن برگزار خواهد شد.

احمدرضا حسینی بروجنی ضمن بیان اینکه واگذاری فقط از طریق مزایده صورت می‌گیرد، تصریح کرد: نحوه واگذاری خانه سوزنگر شهرستان دزفول هم از طریق ذکرشده صورت خواهد گرفت و سرمایه‌گذارانی که توان مالی و ایجاد اشتغال‌زایی را داشته باشند می‌توانند در این مزایده شرکت کنند.

انتهای پیام/