گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال جهان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۱۰۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۰۵ ق.ظ
خواسته کرونایی تیم های فرانسوی تیم های باشگاهی فوتبال در فرانسه تلاش می کنند به خاطر مشکلات ناشی از کرونا دستمزد بازیکنان را کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در یک سال گذشته تیم های فرانسوی همانند سایر تیم های دیگر جهان تحت فشارهای مالی ناشی از بحران کرونا قرارگرفتند. آنگونه که روزنامه اکیپ گزارش کرد، مدیران این باشگاه ها هم اکنون وارد فاز مذاکره با اتحادیه های بازیکنان فوتبال شده اند.

نمایندگان تیم های باشگاهی می گویند در یک سال اخیر به خاطر عدم حضور تماشاگر در ورزشگاه ها، از میزان درآمد آنها کاسته شده است.

همینطور کمپانی های تلویزیونی که حق پخش مسابقات را برعهده دارند، ارقام کمتری را به خاطر بحران کرونا به آنها پرداخت می کنند.

از طرفی نبود تماشاگر در ورزشگاه و کاهش درآمد حق پخش تلویزیونی منجر به کاهش درآمدهای تبلیغاتی شده است.

این مسائل تیم های باشگاهی را دچار مشکلات مالی غیرقابل پیش بینی کرده که براساس آن پرداخت حقوق ها و پاداش ها را دشوار می کند.

به همین دلیل وارد  مذاکره با نمایندگان بازیکنان شده اند تا به راه حل های برای کاهش سطح دستمزدها برسند.

این در حالیست که بعد از موج اول کرونا، درکل جهان باشگاه ها با بازیکنان تحت قرارداد خود به توافق رسیدند درصدی از دستمزدها را کاهش دهند.

از طرفی فصل گذشته لیگ فرانسه «لوشامپیونه» به خاطر همین موج اول کرونا، تا پایان ادامه نیافت که همین مساله خود ضرر مالی برای باشگاه ها به همراه داشت.

انتهای پیام/