گروه : استانها
حوزه : هرمزگان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۱۵۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۹:۳۶ ق.ظ
وزیر بهداشت خواستار تشدید کنترل‌ها در مبادی ورودی دریایی و هوایی به قشم و کیش شد وزیر بهداشت در ارتباطی ویدیو کنفرانسی با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، خواستار تشدید کنترل‌ها بر مبادی ورودی دریایی و هوایی قشم و کیش شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ناظر کشوری طرح شهید سردار سلیمانی با اعلام گزارش خود در جلسه ویدئو کنفرانسی وزیر بهداشت با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مطلوب بودن وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی (بالای ۹۰ درصد) در هرمزگان نسبت به میانگین کشوری طی بررسی های بعمل آمده خبر داد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق پایین بودن میزان مرگ و میر در استان نسبت به میانگین کشوری، بالا بودن تست های غربالگری انجام شده در ماههای اخیر به خصوص در دو هفته اخیر به ازای هر بیمار ۱۰ تست انجام شده، هماهنگی مطلوب بین بخشی در زمینه مدیریت و کنترل بیماری با همکاری استانداری، بسیج، سپاه و ادارات را از فعالیت های مطلوب و ارزشمند در هرمزگان عنوان کرد.

وی با اشاره به تهدیدهایی که در خصوص بیماری کرونا نگران کننده است و نیاز به مراقبت بیشتر دارد گفت: وجود جزایر و گردشگری و صنایع متعدد و نیاز به رصد بیشتر، اشتغال موقت و فصلی جمعیت غیر بومی از سراسر کشور، تردد مرزی تجاری گردشگری از جمله به جزایر قشم و کیش و ماندگاری مسافران در این مناطق به مدت چند روز و بازگشت به کشور خود از جمله مشکلاتی است که تهدید کننده است و باید در این خصوص مراقبت ویژه ای داشته باشیم.

هرمزگان در میان استان‌هایی با عملکرد بسیار خوب

دکتر مطلق عنوان کرد: در مقایسه آماری وضعیت استان هرمزگان با میانگین کشوری و استان های همجوار تا مورخ ۱۷ دی ماه، وضعیت هرمزگان در تعداد بیماران گزارش شده، بیماران فوتی، میزان کشندگی، میزان میرایی در یک میلیون، تعداد تست در یک میلیون، درصد مثبت شدن تست و تعداد تست های انجام شده، هرمزگان جزو معدود استانهایی که عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت:  دکتر فرشیدی از مدیران بسیار دلسوز و لایق در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور هستند و در این دوره تلاش دکتر فرشیدی و همکارانشان به لطف خدا موجب شد که پیک جدیدی شکل نگرفت و مرگ و میرها بسیار پایین بود.

دکتر سعید نمکی افزود: یکی از نگرانی هایی که وجود دارد و  باید در این خصوص اقدامات ویژه صورت گیرد کنترل مبادی ورودی از کشورهای همسایه که از طریق راه دریا به قشم یا کیش و یا از طریق پرواز ها و سایر ورودی ها است.

نگرانی از گسترش ورود کرونای انگلیسی

وی بیان کرد: امروز دیگر فقط بحث ویروس انگلیسی نیست؛ بلکه اروپایی و کم کم ویروس جهانی است خواهشمندیم با حساسیت و دقت بیشتری مسائل را کنترل کنند.

دکتر فرشیدی در گفتگوی اینترنتی با وزیر بهداشت عنوان کرد: در استان هرمزگان با گرفتن نمونه های هدفمند تا کنون سعی بر کنترل شرایط بوده و هست و به لطف خدا تا کنون با همت و حمایت مسئولین و همکاری بسیار خوب مردم فهیم استان هرمزگان موفق بوده‌ایم.

انتهای پیام/ 88055