گروه : سیاسی
حوزه : تشکل های دانشگاهی
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۲۹۸
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۹ ق.ظ
انتقاد معاونت‌های خواهران بسیج اساتید از اظهارات فائزه هاشمی | منتظر اقدام انقلابی قوه قضائیه هستیم معاونت‌های خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور طی بیانیه‌ای از اظهارات اخیر فائزه هاشمی انتقاد کرده و خواستار ورود دستگاه قضا به این موضوع شدند.

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، معاونت‌های خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در بیانیه‌ای با انتقاد از اظهارات اخیر فائزه هاشمی اعلام کردند: ما جامعه بانوان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با رد این ادعا که نگاه جنسیتی به مواضع فائزه هاشمی می شود اعلام می داریم هر تفکری که توانمندی های داخلی و داشته های خود را نادیده بگیرد و دل به دلسوزیهای فرامرزی بدوزد ذلیل بوده و با مکتب عاشورایی هیهات من الذله در تناقض است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

فائزه هاشمی و هم پیاله‌ای هایش نوچه های ترامپ قمارباز در کشورند.

تحولات در گذر است و هر روز در دنیا رخدادی معطوف رسانه ها قرار می گیرد و این روزها حاشیه های انتخابات جنجالی آمریکا بر بستر اطلاع رسانی های دنیا در جریان است، اما در این میان سخنان فائزه هاشمی در خصوص ترامپ و حمایت تمام قامت پروانه سلحشوری از این اظهارات مجال سکوت را از انقلابیون گرفت و با توجه به حساسیت مباحث مطروحه لزوم پاسخگویی و موضع گیری عقلایی به جاست و بر دلسوزان نظام سکوت جائز نیست. و البته درخواست از دستگاه قضا در برخورد با چنین گستاخی هایی نیز مطالبه ای بر حق است.

معاونتهای امور بانوان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سرار کشور با مخاطب قرار دادن اقلیت همفکر و همسو با این اظهارات جنجالی بیان می دارند که:   

۱. روشن و مبرهن است که انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بعنوان غنی ترین میراث معنوی تاریخ حاصل تفکر آزاده مردان و زنانیست که با هدف استقلال وآزادی و حریت عاشورایی و مکتب کربلایی با یک عمل انقلابی در مقابل استعمار و استکبار ایستادند و بزرگترین رخداد قرن را رقم زدند و موجب شکستن جهان تک قطبی شدند و اینک در ستیغ عظمت واقتدار طبیعی است که مغضوب معاندان خویش قرار گیرد، انقلاب به بلوغ رسیده ما، برای اثبات جایگاه خود درجهان می بایست تاوان دهد و تاوانش همین هجمه های جهانی وتحریمهای ظالمانه و برخوردهای مغرضانه است.

۲. همگان می دانند که اگر جنگ نیابتی در سوریه وعراق نبود امروز چه بسا در کرمانشاه و کردستان درگیر خشونت های وحشیانه اسلامگرایان افراطی بودیم که ساخته دست همان صحنه گردانانی است که امروز آرزوی آنرا دارید که کاش دوباره رای می آورد و فشار حداکثری اش بر مردم ایران برای تغییر سیاست بیشتر می شد!! البته سابقه فعالیت های شما و دوستانتان گویای آنست که این خط فکری ریشه دیرینه دارد، گاهی با فتنه ۸۸ رخ می نماید گاهی در مصاحبه های سیاه!

۳. اگر امروز ایران در معادلات سیاسی جهان به عنوان یک قدرت تاثیر گذار مطرح است و چشم طمع زیاده خواهان را از حدقه درآورده است ماحصل همان شعارهای مرگ بر آمریکاست که از بطن بصیرت مردم فهیم و آگاهش بر می آید... مشکلات اقتصادی مردم زیاد بر هیچکس پوشیده نیست ولی ناگفته پیداست همین اوضاع نابسامان اقتصادی و به گفته شما مرگ تدریجی هم ساخته تفکرات مسئولینی است که همسو با خط و مشی شما بر اریکه قدرت تکیه زده اند.

۴. ما جامعه بانوان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با رد این ادعا که نگاه جنسیتی به مواضع فائزه هاشمی می شود اعلام می داریم هر تفکری که توانمندی های داخلی و داشته های خود را نادیده بگیرد و دل به دلسوزیهای فرامرزی بدوزد ذلیل است و با مکتب عاشورایی هیهات من الذله در تناقض است چه از جماعت مردان باشد ،چه از جامعه نسوان و امروز اگر دلهای مردمان این سرزمین مملو از مهر سردار دلها وسیدالشهدای جبهه مقاومت است و بر انتقام قاتلانش لحظه شماری می کنند بدانید که بر گرفته از همین تفکر کربلایی و نگاه عاشورایی مردمان این دیار است.

پس بدینوسیله اعلام می داریم با تکیه بر توانمندیهای داخلی، با حمایت از تولیدات و داشته های خود بر مواضع ضدآمریکایی تاکید داریم و برای رفاه مردمان این دیار دغدغه مندیم اما نه با از دست دادن عزتمان. برای شهدای مدافع حرم و حریم امنیت کشور احترام قائلیم و با هر تفکری که این عزت مندی را زیر سئوال ببرد مخالفت خواهیم نمود.

در پایان از دستگاه قضا بعنوان مرجع قانونی حفاظت از حقوق انقلاب و ملت، می خواهیم در این مهم ورودی انقلابی نماید.

انتهای پیام/