گروه : استانها
حوزه : کردستان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۵۲۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱:۲۹ ب.ظ
گازرسانی به ۱۵ روستای سقز در دهه فجر رئیس شرکت گاز شهرستان سقز گفت: ۱۵ روستا و 9 واحد صنفی و صنعتی در گرامیداشت دهه فجر امسال، از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

شیرکو خندانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز اظهار کرد: همزمان با دهه فجر امسال از پروژه‌های گازرسانی به 14 روستا و 9 واحد صنفی و صنعتی در سقز بهره‌برداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با صرف اعتباری بالغ بر 87 میلیارد ریال از منابع شرکت گاز کردستان مشعل گاز در روستاهای ملا سالار، سیاهدر، قلعه جقه، دره‌وزان علیا، کریم آباد، محمود آباد، چی چی خوار و کیسه لان در قالب مجتمع خورخوره، روستاهای مازوجدار، دره زیارت علیا و سفلی و طابیشه در قالب مجتمع حسن سالاران و روستاهای بله‌جر و شیوه تو در قالب مجتمع قره گویز روشن می‌شود.

رئیس شرکت گاز سقز عنوان کرد: برای گازرسانی به این روستاها 486 علمک نصب شده است و 2 هزار و 178 نفر در قالب 688 خانوار تحت پوشش شرکت گاز قرار گرفتند.

خندانی تصریح کرد: با روشن شدن مشعل گاز در این روستاها، تعداد روستاهای گازرسانی شده در این شهرستان به 230 روستا می‌رسد و براساس برنامه‌ریزی صورت گفته تا پایان سال 1400 تمام روستاهای شهرستان سقز گازرسانی می‌شود.

انتهای پیام/2330/74